2022
ДМИТРИЧЕНКО МИКОЛА ФЕДОРОВИЧ: до 70-ї річниці з дня народження
Наукові дослідження, що проводять під керівництвом М. Ф. Дмитриченка, спрямовані на підвищення зносостійкості та покращення антифрикційності вузлів тертя машин і механізмів; покращення триботехнічних якостей мастильних матеріалів; вдосконалення та розробку нових методик оцінки параметрів мастильного шару електричними й оптичними методами; розробку теоретичних і практичних аспектів еластогідродинамічного зосередженого контакту; аналіз і прогнозування стану поверхневого шару металу контактних поверхонь методами металографії; розробку методів прогнозування роботоспроможності ультрадисперсних мастильних шарів у нестаціонарних і екстремальних умовах тертя; розробка методів математичного моделювання трибологічних процесів.
СОВА ІВАН ПЕТРОВИЧ: до 100-ї річниці з дня народження
Основний напрямок наукової роботи І.П. Сови – технічна експлуатація і ремонт автомобільного транспорту. Він займався дослідженнями та розробкою прогресивних технологій і економічних заходів з підвищення ефективності ремонту автотранспортної техніки.
БЕЗБОРОДОВА ГОРИСЛАВА БОРИСІВНА: до 100-ї річниці з дня народження
Розробила математичні методи й стохастичні моделі для відтворення на ЕОМ методом Монте-Карло процесу руху автомобіля та розрахунку його оціночних параметрів. Провела випробування з метою оптимізації параметрів шин і трансмісії для багатоколісних автомобілів високої прохідності на ґрунтових шляхах та чорноземних ґрунтах України з урахуванням широкого діапазону їх змінної вологості, визначеної статичними параметрами.
ЛІСІЦИН БОРИС МИХАЙЛОВИЧ: до 90-ї річниці з дня народження
Фахівець у галузі обчислювальної техніки та будівельної механіки. Основні напрямки його наукової діяльності: дослідження попередньо напружених у двох напрямках залізобетонних плит і шатрових панелей; розрахунок плит на пружній основі методом визначних станів; метод визначних станів, його застосування до розвитку деяких класів теорії пружності; задачі теплопровідності і термопружності з урахуванням неоднорідності середовища; розрахунок неоднорідних і багатошарових пластин в постановці теорії пружності в просторі.
ВОРКУТ АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ: до 90-ї річниці з дня народження
Досліджував науково-технічні проблеми забезпечення оптимізації організації транспортного процесу у його взаємодії з процесами виробництва, накопичення і розподілу продуктів.
СТАСОВСЬКА ОКСАНА АРТЕМІВНА: до 100-ї річниці з дня народження
Багаторічний досвід педагогічної діяльності надихнув О.А. Стасовську зайнятись науковими дослідженнями з проблем вищої школи.
Свій життєвий шлях, багатий науковий і викладацький досвід О.А. Стасовська присвятила розвитку творчих досліджень, підготовці висококваліфікованих фахівців з числа молоді.
АНТОНІО ГАУДІ. КАЗКА ЦІНОЮ ЖИТТЯ: до 170-ї річниці від дня народження
Не можна уявити романтичний Париж без вежі Гюстава Ейфеля, вічний Рим без Колізею, манірний Лондон без Біг-Бена, а спекотну Барселону без будівель Антоніо Гауді. Великий майстер і геній архітектури створив той вигляд міста, за яким тепер його дізнається весь світ. Працюючи на благо людей практично за безцінь, зводячи свої шедеври в задоволення багатим городянам, він присвятив все життя без залишку мистецтва, закінчивши свій шлях в злиднях. Однак талант майстра і пам'ять про нього відображені навіки в камені.
ЛЬЮЇС КЕРРОЛ – КАЗКАР ФОТОГРАФІЇ: до 190-ї річниці від дня народження
Навіть якщо ви ніколи не читали про пригоди Аліси, ви, напевно, знайомі з цією історією хоча б загалом, адже казка лягла в основу безлічі фільмів, серіалів, мультфільмів, комп'ютерних ігор і навіть коміксів. Але що ви знаєте про автора найдивовижнішої та найповнішої прихованих загадок дитячої книги? На честь дня народження Льюїса Керрола ми зібрали найцікавіші та незвичайні факти про цього екстравагантного письменника.
«МИ НЕ ОБИРАЄМО ЧАСИ. МИ МОЖЕМО ЛИШЕ ВИРІШУВАТИ, ЯК ЖИТИ В ТІ ЧАСИ, ЩО ОБРАЛИ НАС»: до 130-ї річниці від дня народження Джона Рональда Толкіна
3 січня відзначаємо 130 років із дня народження Джона Рональда Толкіна - відомого англійського письменника, лінгвіста, поета, професора Оксфордського університету, батька сучасної фентезі-літератури, автора усім відомих епопей «Гобіт, або Туди і звідти», «Володар перснів», що стали основою ролевих ігор, що захопили світ.