ЕЛЕКТРОННІ БІБЛІОТЕКИ ДИСЕРТАЦІЙ

 

Пропонуємо добірку сайтів, які забезпечують вільний доступ до бібліографічних описів та повних текстів дисертацій, авторефератів дисертацій, захищених у різних країнах світу.

 

Academic Archive On-line (DiVA) - вільний доступ до повних текстів дисертацій, захищених в університетах Скандинавських країн. Доступ організований в рамках проекту Digital Scientific Archive (DiVA).

Australian Digital Theses Program - доступ до національної розподіленої повнотекстової бази даних електронних дисертацій університетів Австралії та Нової Зеландії.

Biblioteca Virtual Miguel de Cervantes - Tesis doctorales - доступ до повних текстів докторських дисертацій з понад 40 університетів різних країн.

DissOnline.de – Digitale Dissertationen im Internet - спільний проект університетів Німеччини з координаційним центром у Національній бібліотеці Німеччини, в рамках якого надається вільний доступ до повних текстів дисертацій, захищених в Німеччині з 1997 р.

E-thesis – Electronic publications at University of Helsinki - вільний доступ до електронних версій повних текстів кандидатських і докторських дисертацій Гельсінського університету, які вже захищені чи готуються до захисту.

Networked Digital Library of Theses and Dissertations - доступ до авторефератів дисертацій та дисертацій, представлених у рамках спільного проекту NDLTD і VTLS членів міжнародної організації NDLTD (186 університетів і консорціумів, 28 організацій з 23 країн). У вільному доступі представлено близько 50% повних текстів дисертацій.

PhdData.org – The Universal Index of Doctoral Dissertations in Progress - покажчик забезпечує вільний доступ до описів докторських дисертацій, які готуються до захисту в різних країнах.

Tesis Doctorales en Red (TDR) - вільний доступ до повних текстів докторських дисертацій, захищених в університетах Іспанії.

Theses Canada - вільний доступ до бібліографічних описів авторефератів дисертацій та дисертацій починаючи з 1950-х років з університетів і коледжів Канади. Частина повних текстів дисертацій за 1998-2002 років представлена у вільному доступі.

Wageningen Dissertation Abstracts - вільний доступ до національної бази даних електронних дисертацій Вагенінгенcкого університету (Нідерланди). Представлені дисертації та автореферати дисертацій починаючи з 1918 р.

Авторефераты диссертаций Государственной публичной научно-технической библиотеки - вільний доступ до бібліографічної бази даних авторефератів дисертацій, що надходять до фондів Державної публічної науково-технічної бібліотеки Росії з 1991 р.

Авторефераты диссертаций Государственной публичной научно-технической библиотеки СО РАН - вільний доступ до бази даних "Каталог авторефератів дисертацій", що є частиною електронного каталогу ДПНТБ СВ РАН, створеного з 1992 р.

Автореферати дисертацій Національної бібліотеки Україны ім. Вернадского - вільний доступ до бібліографічної бази даних "Автореферати дисертацій" НБУВ.

 

 

ПЕРІОДИКА

 

ABC Chemistry - безкоштовні повнотекстові журнали з хімії англійською та російською мовою.

Academicjournals - повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.

ArXiv.org - колекція наукових публікацій в галузі астрофізики, комп’ютерних наук, фізики, математики, квантової біології.

Beilstein Journal of Organic Chemistry (BJOC) - один з перших журналів відкритого доступу з хімії. BJOC є рецензованим журналом який індексується.

Directory of Open Access Journals (DOAJ) - каталог журналів відкритого доступу. Система є відкритою для розміщення наукових періодичних видань.

EZB - Elektronische Zeitschriftenbibliothek - електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбурга.

InTech - видавець журналів та книг відкритого доступу з різних галузей науки.

Journals4Free - портал академічних журналів відкритого доступу.

Math-Net.Ru - портал, що містить публікації з фізико-математичних, хіміко-біологічних дисциплін та інформатики.

New Journal of Physics - журнал відкритого доступу з фізики.

Physical Review X (PRX) - журнал відкритого доступу для дослідників з усіх галузей фізики.

Springer & Kluwer Academic Journal Searching - реферативно-бібліографічна база, що містить понад 1200 журналів видавництва Springer та Kluwer.

Springer_journals - журнали міжнародного наукового видавництва Springer.

The journals pubished by Ioffe Institute - журнали Фізико-технічного інституту ім. А. Ф. Іоффе при РАН.

Versita Open - платформа відкритого доступу до академічних журналів з різних дисциплін.

Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України - бібліотека відкритого доступу, передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в мережі Інтернет. Відповідає Будапештській Ініціативі Відкритого Доступу.

Научная электронная библиотека eLIBRARY.RU - російський інформаційний портал. Містить реферати та повні тексти наукових публікацій.

 

 

ЕЛЕКТРОННІ БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 

Бібліотека кошового писаря - метою цієї сторінки є поширення української культури, зокрема поезії, у світі.

Бібліотека української літератури - найбільша в інтернеті електронна бібліотека української літератури.

Електронна бібліотека української літератури дає читачам, особливо студентам на університетах, доступ до текстів творів української літератури.

Ізборник - історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації - проект електронної бібліотеки давньої української літератури. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю.

Книги на УкрЛіб – містить стислий переказ та аналіз відомих творів, їх короткий зміст по-українськи.

Література українською - зібрана на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях(мобільних телефонах, смартфонах, кпк, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах). Для того щоб почати читати достатньо скачати книги абсолютно безплатно. Також можна переглядати тексти онлайн.

Українська література онлайн - усі письменники, їх біографії, повні та скорочені твори, цікаві матеріали. Вивчайте літературу без проблем.