ПУТІВНИК ПО ЦИФРОВИМ БІБЛІОТЕКАМ  

 

Якщо книга – джерело знань, то бібліотека – шлях до нього. 

Пропонуємо до вашої уваги путівник по найцікавіших цифрових бібліотеках України та світу.

 

 

Diasporiana

 

 

 

Проект зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції заради зміцнення культурних зв’язків і формування позитивного іміджу України у світі, забезпечення можливості вільного доступу користувачів до надбань української еміграції за допомогою Інтернет, створення електронних копій друкованих документів, що знаходяться у фондах бібліотек та інших закладів культури, приватних колекціях з метою збереження інтелектуальної спадщини та запобігання фізичній втраті документів.

 

 

ELibUkr

 

 

 

Електронна бібліотека України, проект об’єднання зусиль університетської спільноти України задля доступу до світової наукової інформації та інтеграції української науки до світової академічної спільноти. Це інноваційний проект, що об’єднує бібліотеки вищих навчальних закладів, національні бібліотеки та інші організації України.

 

 

Europeana

 

 

 

Європейська цифрова бібліотека, мета якої — забезпечити відкритий доступ до оцифрованих книг, які розкривають різні аспекти європейської культури.

 

 

Internet Archive

 

 

Некомерційна бібліотека мільйонів безкоштовних книг, фільмів, програмного забезпечення, музики, веб-сайтів тощо.

 

 

Open Access Publishing in European Networks  

 

 

Інтернет-бібліотека та публікаційна платформа. OAPEN сприяє та підтримує перехід до відкритого доступу до академічних книг, надаючи послуги з відкритої інфраструктури зацікавленим сторонам у науковому спілкуванні.

 

 

Open Culture

 

 

Понад 800 безкоштовних електронних книг, в тому числі безліч шедеврів художньої літератури, поезії і науково-популярної літератури.

 

 

OpenLibrary

 

 

Бібліотека творів класичної літератури, налічує понад мільйон матеріалів різними мовами.

 

 

Project Gutenberg

 

 

Бібліотека з понад 60 000 безкоштовних електронних книг.

Більшість одиниць цієї колекції –  повні тексти книг, які знаходяться в суспільному надбанні.

 

 

Бібліотека Пенсильванського університету

 

 

Налічує більше трьох мільйонів безкоштовних електронних книг, тематика – від історії до юриспруденції та медицини. Книги можна завантажити у форматі zip або txt.

 

 

Бібліотека Університету Аделаїди

 

 

 

Містить роботи з літератури, філософії, релігії, історії та інших тематик, а також твори художньої літератури мовою оригіналу.

 

 

Відкрита книга

 

 

 

Безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української літератури. Портал не містить реклами і розміщує лише ті літературні твори, які перейшли у суспільне надбання. Матеріали можна завантажити у форматах pdf, fb2, doc, epub.

 

 

Віртуальна бібліотека від Фонду Гетті

 

 

 

Забезпечує безкоштовний доступ до більш як 300 книг з галузей мистецтва, історії, археології, архітектури і гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн та для завантаження у PDF-форматі.

 

 

Електронна бібліотека української літератури Торонтського університету (Канада)

 

 

 

Особистий проект професора університету Максима Тарнавського. Бібліотека створена для забезпечення вільного і безкоштовного доступу до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам, особливо студентам поза межами України, де доступ до українськомовних текстів обмежений.

 

 

Ізборник

 

 

 

Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації — проект електронної бібліотеки давньої української літератури. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю.

 

 

Мислене древо

 

 

 

Багатоцільовий український сайт для науки та освіти.

 

Поетика

 

 

Бібліотека української поезії. Найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою, яка надає доступ до скарбів української поезії у простій та зручній формі, підтримує українських поетів, пропагуючи їхні твори і українську поетичну традицію та служить посередником для спілкування читачів і поетів.

 

 

Світова цифрова бібліотека (СЦБ)

 

 

 

 

Міжнародна цифрова бібліотека, яка створена за підтримки ООН з питань освіти, науки і культури

Бібліотека намагається представити в Інтернеті безкоштовно та у багатомовному форматі багатство, різноманітність та внесок всіх світових культур у загальнолюдську спадщину, включаючи рукописи, карти, рідкісні книги, нотні партитури, звукозаписи, фільми, фотографії, креслення та інші матеріали.

 

 

Чтиво

 

 

 

Книгозбірня україномовної літератури як для пересічного читача, так і для вимогливої людини, закоханої в літературу.