25-10-2020

ЦІКАВИНКИ

 

25 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ АВТОМОБІЛІСТА ТА ДОРОЖНИКА

День автомобіліста щорічно відзначається в Україні в останню неділю жовтня.

Святкують День працівника автотранспорту, або, як його ще називають - День водія - не тільки ті шофери, хто сидить за кермом. Це офіційне свято всіх працівників дорожньо транспортної галузі в цілому.

Свято було встановлено в СРСР в 1980 році, а саме - 1-го жовтня Президія Верховної Ради СРСР видала Указ «Про святкові і пам’ятні дні» № 3018-Х, в якому окрім іншого засновувалося і професійне свято «День автомобіліста», більш відоме в народі, як «День водія». Датою святкування цього професійного свята стало тоді остання неділя жовтня. Час йде вперед, і замість «Великого і Могутнього» виникла низка незалежних держав. Однак, ставша популярною і гаряче улюбленої традицією в народі святкування Дня автомобіліста пережило ці глобальні зміни. І звичайно ж це не залишилося без уваги відповідного нового законодавства суверенних держав. Так, наприклад, в Україні цей день був закріплений Указом Президента України від 13-го жовтня 1993-го року № 452/93 і відзначається щорічно також в останню неділю жовтня. У спробі примирити працівників дорожнього господарства і автомобілістів цей день став їхнім спільним святом, яке тепер носить назву «День автомобіліста і дорожника». 

У День автомобіліста ми приєднується до привітань на адресу всіх, хто так чи інакше пов’язав своє життя з автотранспортом. Бажаємо Вам безпечної їзди, надійної роботи всіх вузлів і агрегатів, а також здоров’я, успіхів у праці та сімейного щастя! Зі святом автомобіліста!

 22-10-2020

ПЕРШОКУРСНИКУ

 

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКОГО СКЛАДУ НТУ

Електронна бібліотека Національного транспортного університету є бібліотекою відкритого доступу і передбачає безкоштовний доступ читачів до повнотекстових видань викладачів НТУ.

З метою дотримання принципів академічної доброчесності та норм законодавства про авторське і суміжні права, доступ до електронних видань університету організовано за умов авторизації!

Для початку роботи з електронною бібліотекою (через електронний каталог) вам необхідно авторизуватися.

Докладніше

 

Що таке «авторизація» і для чого вона потрібна?

Мається на увазі перевірка, що здійснюється комп'ютерною системою або сайтом для ідентифікації користувача перед отриманням їм права доступу до системи або інтернет-ресурсу. Авторизований користувач може виконувати в системі певні дії, не доступні іншим особам.

Авторизація потрібна для того щоб система змогла пізнати Вас, як свого користувача і допустити до своїх ресурсів.

 

Як виконати авторизацію?

Пройдіть за посиланням http://lib.ntu.edu.ua/catalog/login.html.

Перед Вами з'явиться вікно авторизації.

Початково є два поля, в яких введені користувачем дані перевіряються автоматично.

Поля форми авторизації повинні бути обов'язково заповнені. Потрібно ввести логін та пароль.

В поле "Логін" вводимо – ntu (маленькими літерами), а у поле "Пароль" –  ідентифікаційний податковий номер (складається з 10 цифр). Після цього натискаємо кнопку «Увійти».

Таким чином користувач потрапляє на сторінку електронного каталогу бібліотеки НТУ.

 

Що відбувається при введенні невірних даних?

Помилка при авторизації блокує відвідувача.

Помилка авторизації – це невірне введення логіна або пароля. При наборі кодових слів, користувач повинен звертати увагу на правильний порядок символів, регістр, встановлену розкладку клавіатури.

 

Як знайти повнотекстове видання викладача?

В поле «Автор» інформаційно-пошукової системи електронного каталогу потрібно ввести прізвище автора  електронного документа. 

Поставити позначку у вікні «Електронна копія» (в нижній частині сторінки) і здійснити запуск кнопкою «Вибрати».

Після відкриття переліку бібліографічних описів навчально-методичних посібників певного автора вибрати потрібний документ і здійснити запуск гіперпосилання.

 

У випадку виникнення проблем при входженні до електронного каталогу просимо звертатися до Інформаційно-обчислювального центру НТУ за тел. +38 (044) 280-28-31

 

УВАГА! Документи з фонду Електронної бібліотеки призначені лише для особистого використання користувачів бібліотеки та не передбачають подальшого поширення, копіювання, публікації, тиражування будь-якими засобами, передачі іншим особам, використання з комерційною метою, розміщення на інших веб-сторінках, розсилання та ін. За порушення цієї вимоги користувачі несуть особисту відповідальність у відповідності до діючого законодавства України.

 

Статтею 444 Цивільного кодексу України визначено, що твір може бути вільно, без згоди автора та інших осіб, та безоплатно використаний будь-якою особою, як цитата з правомірно опублікованого твору або як ілюстрація у виданнях, радіо- і телепередачах, фонограмах та відеограмах, призначених для навчання, за умови дотримання звичаїв, зазначення джерела запозичення та імені автора, якщо воно вказане в такому джерелі, та в обсязі, виправданому поставленою метою.

 

Зав. відділом ІТ та КЗ бібліотеки

Рассказова В. А.

 22-10-2020

ПОСЛУГИ ТА СЕРВІСИ

 

ДИСТАНЦІЙНЕ ЗАМОВЛЕННЯ КНИГ З ФОНДУ БІБЛІОТЕКИ НТУ

Для  запобігання  розповсюдження COVID-19 бібліотека НТУ пропонує своїм користувачам скористатись новою безкоштовною  послугою  – дистанційне замовлення книг з фонду бібліотеки електронною поштою та за телефоном.

Замовити  книги можна з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години. Для цього треба зробити  попереднє замовлення online  на електронну пошту library.ntu@ukr.net  або за телефоном +38 (044) 285-77-90.

 

Докладніше

Обов’язково вказати:

  1. Основні бібліографічні дані книги (автор, назва видання, рік видання);
  2. Прізвище читача;
  3. Контактні дані (електронна пошта, телефон).

Літературу  Ви можете отримати у відповідних відділах бібліотеки наступного дня з моменту отримання вашого замовлення бібліотекою, чи в той же день, якщо складності в пошуку документа немає. В одному зверненні повинно бути не більше п’яти книг. Документи  бронюються на термін до 3 днів з моменту відповіді. Книги видаються тільки студентам, професорсько-викладацькому складу  і працівникам НТУ.

 

Бібліографічні дані на потрібну вам книгу ви можете в разі необхідності знайти на нашому сайті http://www.library.ntu.edu.ua  в розділі  Електронний каталог.

 

Працівники бібліотеки  університету  постійно прагнуть  зробити використання бібліотечних фондів найбільш зручним для нашого користувача. Запрошуємо до співпраці. 

 

 21-10-2020

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

«МРІЙ ТА МАНДРУЙ!»

Сьогодні вже складно знайти людину, яка не здійснила у своєму житті пару-трійку різноманітних подорожей. Дехто полюбляє у вихідні дні прогулятися лісом, хтось - проводить час у горах, а хтось - виїжджає до іншого міста знайомитися із визначними пам'ятками культури та історії. І всі ці люди, в певному сенсі, можуть вважати себе туристами. Туризм сьогодні - це найбільш раціональна форма відпочинку.

 

До Вашої уваги пропонуємо віртуальну виставку «Мрій та мандруй!» (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Віртуальні виставки"). На виставці представлено документи з фондів Бібліотеки НТУ. 

 18-10-2020

ПЕРШОКУРСНИКУ

 

ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ БІБЛІОТЕКИ НАЦІОНАЛЬНОГО ТРАНСПОРТНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Поняття «електронний каталог» прийшло до нас із США. Дивно, але в англійській професійній лексиці немає еквівалента поєднанню «electronic catalog». Американці, почувши цей вираз, обов'язково запитають, що мається на увазі. На відміну від нашої країни, у Сполучених Штатах цей термін має кілька значень. «Картотека» і «каталог» - різні поняття. У каталозі обов'язковим елементом БЗ є шифр зберігання документа та відповідність конкретному фонду, склад і зміст якого він розкриває. Будучи одним з основних проявів інформатизації бібліотек, ЕК створює умови для реалізації одного з головних принципів відкритого суспільства - принципу загальної доступності інформації.

Докладніше

 

ДСТУ 7. 76-96 дає таке визначення електронного каталога : «Електронний каталог (ЕК) - це бібліотечний каталог в машиночитаній формі, що працює в реальному режимі часу і надається в розпорядження читачів бібліотеки».

 

Електронний каталог бібліотеки НТУ створено у 2002 році. Загальний обсяг каталогу на 19.10.2020 р. – 158 369 записів.

Каталог містить бібліографічну інформацію і розкриває склад та зміст бібліотечного фонду друкованих (книги, брошури, періодичні видання, нормативно-технічні документи, дисертації, автореферати дисертацій, тощо), електронних документів (повнотекстові видання викладачів НТУ), бібліографічні описи статей і слугує для забезпечення вільного доступу до інформаційних ресурсів бібліотеки та реалізації багатоаспектного інформаційного пошуку.

 

Електронна бібліотека повнотекстових видань професорсько-викладацького складу НТУ створена у 2009 році. Загальний обсяг бібліотеки на 19.10.2020 р. – 1 522  записи.

 

Електронний каталог періодичних видань містить бібліографічну інформацію про періодичні видання (газети, журнали) з фонду бібліотеки, видані українською та російською мовами. Інформація про періодичні видання представлена за період з 2002 року по поточний рік.

 

Електронна картотека статей містить бібліографічні описи статей з журналів та збірників, що знаходяться в бібліотечному фонді з 2003 р. та видані українською і російською мовами. Загальний обсяг картотеки на 19.10.2020 р. - 25 600 записів.

 

Швидкість та оперативність пошуку, доступність 24 години на добу, 7 днів на тиждень роблять електронний каталог бібліотеки одним із найзатребуваніших ресурсів.

 

Доступ до електронного каталогу Бібліотеки НТУ здійснюється цілодобово за умов авторизації! Це пов'язано з метою дотримання в університеті принципів академічної доброчесності та норм законодавства про авторське і суміжні права.

 

Як виконати авторизацію?

Пройдіть за посиланням http://lib.ntu.edu.ua/catalog/login.html.

Перед Вами з'явиться вікно авторизації.

Початково є два поля, в яких введені користувачем дані перевіряються автоматично.

Поля форми авторизації повинні бути обов'язково заповнені. Потрібно ввести логін та пароль.

В поле "Логін" вводимо – ntu (маленькими літерами), а у поле "Пароль" –  ідентифікаційний податковий номер (складається з 10 цифр). Після цього натискаємо кнопку «Увійти».

Таким чином користувач потрапляє на сторінку електронного каталогу бібліотеки НТУ.

 

Увага! Помилка при авторизації блокує відвідувача.

При наборі кодових слів, користувач повинен звертати увагу на правильний порядок символів, регістр, встановлену розкладку клавіатури.

 

У випадку виникнення проблем при входженні до електронного каталогу просимо звертатися до Інформаційно-обчислювального центру НТУ за тел. +38 (044) 280-28-31.

 

Зав. відділом ІТ та КЗ бібліотеки Рассказова В. А.

 17-10-2020

ПОСЛУГИ ТА СЕРВІСИ

 

ЗАПИТАЙ БІБЛІОТЕКАРЯ!

Маєте запитання? Зверніться до співробітників Бібліотеки у зручний для вас час:

* Скориставшись «Віртуальною довідкою».

* Отримати відповідь бібліотекаря можна за телефоном: +38 (044) 285-77-90.

* Надіславши своє запитання e-поштою: library.ntu@ukr.net.

* Скориставшись консультацією бібліографа.

Досвідчені бібліографи допоможуть при пошуку літератури з потрібної теми та підкажуть, якими ресурсами можна скористатися самостійно.

Ми надаємо відповіді на усі ваші питання стосовно роботи Бібліотеки, її послуг та сервісів, інформаційних ресурсів.

Докладніше

 

СЕРВІС «ВІРТУАЛЬНА ДОВІДКА»

Віртуальна довідка – це безкоштовна послуга, яка надається віддаленим користувачам із застосуванням власних інформаційних ресурсів та Інтернету. На Ваші питання відповідають співробітники інформаційно-бібліографічного відділу та інших структурних підрозділів бібліотеки НТУ.

 

Скористатися послугою мають можливість всі віддалені користувачі, незалежно від того, чи є вони читачами університетської бібліотеки.

 

Прийом запитів від користувачів відбувається автоматично і цілодобово.

 

Як задати питання

Зайдіть у розділ Віртуальна довідка і заповніть відповідну форму. Намагайтеся якомога повніше і точніше сформулювати свій запит. Це прискорить роботу бібліографів і зробить відповідь на Ваш запит максимально точним.

Зверніть увагу, що інформація про адресу Вашої електронної пошти має конфіденційний характер. Вона необхідна для контакту бібліографа з Вами (у разі необхідності для уточнення запиту) та пошуку виконаних довідок.

Формулюйте запит у довільній формі українською або російською мовами.

Кожний запит має містити лише одне питання.

 

У відповідях на запити надаються:

  • відомості про наявність документів у фондах бібліотеки НТУ;
  • інформація щодо бібліографічного опису документа (уточнення елементів, які відсутні або неточно наведені: автор, рік та місце видання, кількість сторінок тощо);
  • бібліографічні списки відповідно до теми запиту (до 10 назв);
  • фактографічні відомості (хронологічні, біографічні, адресні, статистичні).

Не розглядаються запити, пов’язані:

З питаннями, що порушують або виходять за межі чинного законодавства України.

З тлумаченням законів та інших нормативно-правових актів.

З підготовкою цілісного тексту з відповідної проблематики, який може бути використаний як основа для виступу, написання огляду, статті тощо.

 

Термін виконання ВД :

  • запити виконуються у порядку їх надходження в режимі роботи бібліотеки університету;
  • термін виконання  запитів - 3 робочих дні (в залежності від їх специфіки та складності);
  • максимальний термін виконання запитів – 3 робочих дні (в залежності від їх специфіки та складності).


17-10-2020

УВАГА, ВЕБІНАРИ!

 

НАУКОВЦІВ НАВЧАТЬ ПРАЦЮВАТИ ЗІ SCOPUS ТА SCIENCEDIRECT

Для українських вчених буде проведено серію безкоштовних вебінарів, присвячених роботі з базами даних Scopus, ScienceDirect, Mendeley та іншими електронними ресурсами. 

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

У ході вебінарів учасники дізнаються, як розпочати роботу зі Scopus,  ScienceDirect та соціальними мережами для дослідників.

Приєднавшись до заходів, науковці отримають поради, як забезпечити належну увагу до свого дослідження і при цьому не стати жертвою хижацьких видань, конференцій та інших неетичних практик у науковій комунікації.

Усього протягом жовтня – листопада 2020 року передбачається провести дев’ять вебінарів. 

Докладніше

 

Усі вебінари відбуватимуться українською мовою, їх проведе офіційний тренер компанії Elsevier, головний бібліотекар Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марина Назаровець.

Для участі у вебінарах учасникам необхідно заздалегідь зареєструватися, обравши цікаву для себе тему з 9 представлених на вебінарі.

Програма вебінарів:

За інформацією організаторів, після проходження кожного з вебінарів зареєстровані учасники зможуть завантажити відповідні сертифікати. 

 17-10-2020

ЦІКАВИНКИ

 

 

КРАЩІ ЗАКЛАДИ ВИЩОЇ ОСВІТИ СТОЛИЦІ УКРАЇНИ

Інформаційний ресурс "Освіта.ua" представляє виші Києва, що посіли найвищі місця в консолідованому рейтингу вищих навчальних закладів України 2020 року.

 

Докладніше

 

Кращі київські виші

Назва закладу освітиМісцеМісце у загальному рейтингуТОП 200 УкраїнаБал ЗНО на контрактScopusПідсумковий бал
Київський національний університет імені Тараса Шевченка 1 1 2 4 1 7
Національний університет "Києво-Могилянська академія" 2 2-3 7 2 19 28
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» 3 2-3 1 21 6 28
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця 4 9 33 9 18 60
Національний університет біоресурсів і природокористування України 5 26 14 82 25 121
Національний авіаційний університет 6 29 30 68 33 131
Національний університет харчових технологій 7 32 16 93 32 141
Київський національний університет будівництва і архітектури 8 36 54 39 64 157
Київський національний університет технологій та дизайну 9 38 21 108 34 163
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана 10 43 48 27 119 194
Київський університет імені Бориса Грінченка 11 46 39 23 138 200
Київський національний торговельно-економічний університет 12 47 43 52 110 205
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова 13 64 49 86 112 247
Національний транспортний університет 14 78 98 117 81 296
Київський національний лінгвістичний університет 15 86-87 136 15 162 313
Національний університет фізичного виховання і спорту України 16 95-96 70 171 88 329
Київський національний університет культури і мистецтв 17 97 118 44 171 333
Університет банківської справи 18 99 96 122 117 335
Університет державної фіскальної служби України 19 101-105 90 114 133 337
Державний університет інфраструктури та технологій 20 108 130 128 96 354
Київський медичний університет 21 113-114 191 10 161 362
Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури 22 113-114 166 19 177 362
Міжрегіональна Академія управління персоналом 23 120 106 158 109 373
Державний університет телекомунікацій 24 121 124 107 143 374
Національна музична академія України імені П.І. Чайковського 25 123-124 158 42 177 377
Університет економіки та права "КРОК 26 125 87 135 156 378
Українсько-американський університет Конкордія 27 127 190 14 177 381
Академія адвокатури України 28 129 184 25 177 386
Національна академія внутрішніх справ 29 130 122 90 177 389
Білоцерківський національний аграрний університет 30 134 147 146 100 393
Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого 31 138 201 18 177 396
Київський університет права Національної академії наук України 32 141-142 174 48 177 399
Київський міжнародний університет 33 148-149 172 67 169 408
Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв 34 150 170 62 177 409
Український гуманітарний інститут 35 153-155 186 50 177 413
Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука 36 162 201 43 177 421
Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського 37 165 125 123 177 425
Національна академія Служби безпеки України 38 166 199 56 172 427
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика 39 167 201 201 26 428
Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв 40 173 201 59 177 437
Арт академія сучасного мистецтва ім. Сальвадора Далі 41 175-176 201 63 177 441
Європейський університет 42 179-180 132 134 177 443
Київська православна богословська академія 43 181 201 73 177 451
Київська школа економіки 44 186-187 201 201 67 469
Київський університет культури 45 192 201 104 177 482
Академія праці, соціальних відносин і туризму 46 193-194 152 163 168 483
Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" 47 196-197 162 201 125 488
Університет менеджменту освіти 48 202 187 140 177 504
Національний університет оборони України Івана Черняховського 49 207 146 201 177 524
Інститут реклами 50 208 201 150 177 528
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди 51 210 154 201 177 532
Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая 52 212 177 184 177 538
Університет сучасних знань 53 217 201 168 177 546
Національна академія управління 54 218-219 169 201 177 547
Київський інститут бізнесу та технологій 55 220 200 173 177 550
Національна академія державного управління при Президентові України 56 228-229 201 201 157 559
Київський славістичний університет 57 232-233 201 201 163 565
Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут 58 236 201 201 167 569
Національна академія статистики, обліку та аудиту 59 237 201 193 177 571
Київська Академія перукарського мистецтва 60 240 196 201 177 574

 13-10-2020

БІБЛІОТЕКА - НАУКОВЦЯМ

 

ОЗНАКИ ВИДАННЯ-ХИЖАКА, ФЕЙКА ТА КЛОНА. ЧОГО ОСТЕРІГАТИСЯ ВЧЕНОМУ?

Наразі у науковому світі недоброчесні видання все частіше називають одним словом – «хижаки». Але, окрім цього поняття, існують й інші негативні явища у науково-видавничій діяльності – «фейк» або журнал «клон». І цю різницю між «фейком», «хижаком» та «клоном» потрібно розуміти.

Докладніше

 
Що таке «хижацький» журнал?
Таке видання може спокійно індексуватися у наукометричній базі даних, оскільки не встигло потрапити на щорічну перевірку журналів. І термін індексації може тривати декілька років. Прискорити моніторинг діяльності журналу може скарга чи питання щодо його показників. Журнал «хижак» бере гроші та публікує якомога більше статей, які часто не відповідають міжнародним стандартам якості. Редакція вирішує не дотримуватися публікаційної етики, а обирає шлях додаткового заробітку: умовно кажучи, видає 50 випусків у рік, публікуючи тисячі статей. Існують цілі видавництва, які ведуть таку недоброчесну діяльність. Вони створюють декілька журналів і таким чином заробляють гроші.
 
Видання «клон»
Це «видання», яке повністю копіює дані оригінального журналу, що індексується в одній з баз даних, а саме його сайт, ISSN, редакційну колегію, систему подачі, конфіденційну етику та інші розділи. Це робиться для того, щоб було вкрай важко відрізнити «клон» від оригіналу і від його імені збирати гроші за публікації.
Нещодавно на інформаційному порталі «Наука та метрика» ми писали про шахрайську діяльність одного сайту видання, що є «клоном». Шахраї реалізували свій план, спираючись на те, що справжній журнал важко знайти, бо він є частиною великого видавництва. Злодії скористалися ситуацією, організували сайт-клон цього видання, зібрали платежі від імені журналу, пообіцявши публікацію, але у результаті індексація не відбулась.
 
«Фейковий» журнал
Зазвичай він не має індексації у наукомектричній базі даних, вихідних даних про редакційну колегію, систему подачі та інших розділів. Шахраї можуть ігнорувати навіть розділи «публікаційна етика» і «рецензування», що передбачені в обов’язкових вимогах до наукових журналів. Тому, якщо на сайті не вистачає цих важливих сторінок, потрібно замислитися над його справжністю.
 
Які ще ознаки фейкового журналу?
* має нелогічний шлях посилання, який ніяким чином не пов’язаний зі статтею;
* ледь помітні зміни у назві (одна буква чи прийменник), URL-посиланні або в логотипі.
* часто «фейки» створюють на платформі OJS (Open Journal System). Причина в тому, що вона є безоплатною та її легко використовувати.
Є така практика, коли видання веде етичну діяльність, індексується у базі даних, але нерегулярно додає до неї статті нових випусків. Він може стабільно приймати до публікації якісні статті, видавати нові журнали, але, наприклад, з 2018 року не відбувається індексації нових робіт. Скоріше за все причина полягає у відсутності відповідального, який би надсилав запит до Scopus з проханням проіндексувати дослідження. Тому, якщо шахрай бачить таку неактивність, він може знову скористатися ситуацією, створити такий самий сайт журналу й швидко набрати чимало статей у випуски за малі гроші. 
 
Що відбувається зі статтями, які опубліковані у недоброчесному журналі?
Наукометричні бази даних обов’язково організовують моніторинг діяльності журналу зазвичай після чого припиняється індексація наукової роботи. Але при повторній публікації статті робота буде вважатися плагіатом, оскільки вона була вже опублікована у відкритому доступі.
 
На що розраховують шахраї?
Публікація наукових статей – це не основна робота вчених. Через свою зайнятість науковці можуть витрачати дуже мало часу на експертизу та вибір журналу. Окрім цього, шахраї розраховують, що зможуть деякий час безкарно вести публікаційну діяльність серед великої кількості інших журналів, і перш ніж вони потраплять під перевірку, встигнуть заробити гроші.
 
Що спонукає базу даних перевіряти видання?
* Якщо видання не відповідає критеріям бази даних.
* Нетипова поведінка (активне збільшення кількості статей, зміни у географічній приналежності, високі показники самоцитування журналу тощо).
* Занепокоєння, які висловлюють користувачі бази даних та проявляють хвилювання щодо діяльності видання, відправивши запит на аналіз роботи.
 
Якщо ми хочемо розвивати сферу наукових досліджень, генерувати новітність, то необхідно гостріше ставити питання дотримання публікаційної етики. Адже, поки ми зволікаємо, шахраї продовжують обманювати та безкарно плести свою павутину фейкової науки.
 


13-10-2020

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

 

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ: ФЕЙКОВИЙ САЙТ НАУКОВОГО ЖУРНАЛУ

На сьогодні прослідковується тенденція виникнення шахрайських схем, які проявляються у створенні нашвидкуруч сайтів клонів міжнародних журналів, які обіцяють дешеві публікації та швидку індексацію у наукометричних базах даних, беруть гроші з вчених, припиняють свою діяльність та не виходять на зв’язок з науковцями.

У редакцію журналу "Наука та метрика" надійшов лист з проханням звернути увагу наукової спільноти на те, що у Харкові та інших містах України з’явилася група осіб, які організували сайт-клон міжнародного журналу "Asia Life Sciences".

 

Після експертизи сайту редакція журналу прийшла до таких висновків.

1. Журнал "Asia Life Sciences" дійсно існує та індексується у базі даних Scopus з 2011 року, проте саме цей сайт не має ніякого відношення до цього видання.

2. На цьому сайті публікація коштує 195 доларів США, проте офіційний публікаційний внесок значно вищий.

3. У розділі "Питання" надано відповідь «редакції» з приводу публікаційного періоду. Вченим обіцяють рецензування протягом 7 - 10 днів, після чого автор повинен заплатити публікаційний внесок протягом 14 днів і чекати на видання через тиждень. Такі дії суперечать правилам бази даних Scopus, бо публікаційний період у авторитетних міжнародних журналах може бути набагато довшим. Адже професійні редакції забезпечують експертне рецензування, яке може відбуватися від двох тижнів до 6 місяців, і це без періоду індексації, який може зайняти до двох місяців.  

4. Домен журналу https://www.academicspub.com/ був зареєстрований 6 лютого 2020 року. Хоча журнал індексується в Scopus з 2011 року.

Докладніше

Обіцянки швидкої публікації за малі гроші у міжнародному виданні – це беззаперечно заманливо для кожного вченого, але необхідно дуже ретельно перевіряти інформацію про діяльність журналу, його показники, сайт, консультуватися з колегами, звертатися до професійних посередників тощо, щоб не потрапити на вудочку шахраїв. Адже така ініціатива приведе лише до негативних результатів. Окрім цього, засмучує те, що така діяльність шахраїв підриває репутацію професійних журналів та створює негативні умови для успішного здійснення науково-публікаційної співпраці між вченим, журналом, базою даних. Оберігайте себе від брехунів, щоб не платити двічі та не нести репутаційних збитків. Обов’язково вимагайте оформлення Договору та гарантій, співпрацюйте лише у рамках правового поля, щоб захистити себе від публікаційних махінацій.

 
Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12