09-04-2021

БІБЛІОТЕКА - НАУКОВЦЯМ

 

ЩО ТАКЕ ISSN? ЯК ОДЕРЖАТИ ISSN?

ISSN (англ. The International Standard Serial Number, Міжнародний стандартний номер серіального видання) — універсальний ідентифікаційний код, який проставляється на серіальних виданнях (періодичних, продовжуваних, серійних) незалежно від способу їх виготовлення, розповсюдження, тиражу та обсягу, інших продовжуваних ресурсах. ISSN супроводжує видання, починаючи з моменту їх виготовлення.

ISSN однозначно та безпомилково ідентифікує лише одне серіальне видання (як у друкованому, так і в електронному вигляді), є неповторним і використовується тільки для цього видання. ISSN — це ключ для пошуку необхідних видань, які випускаються у світі, в автоматизованих системах на національному та міжнародному рівнях. Використання ISSN дає змогу об'єднати в єдину систему видання, розповсюдження та інформаційне обслуговування.

ISSN є обов'язковим елементом вихідних відомостей серіального видання.

Докладніше

 
ISSN призначений для ідентифікації всіх продовжуваних ресурсів незалежно від носія (друкованого чи електронного):

● газет;

● журналів;

● щорічників;

● колекцій;

● вебсайтів (окремих видів);

● баз даних (окремих видів);

● блогів (окремих видів) тощо.

 

Міжнародний стандартний номер серіального видання складається з абревіатури ISSN (незалежно від мови видання) й восьми цифр. Для позначення цифрової частини ISSN застосовують арабські цифри від 0 до 9. Цифрова частина ISSN складається з двох груп цифр, які містять однакову кількість цифрових знаків, відокремлених одна від одної дефісом. Цифрова частина відокремлюється від абревіатури ISSN проміжком. Дві групи цифр ISSN розміщуються в такій послідовності:

● перша група — містить чотири цифри;

● друга група — містить цифри, остання з яких є контрольною;

● для позначення контрольної цифри може використовуватися римська цифра X, якою позначають число 10.

Наприклад:

ISSN 2222-0437

ISSN 1050-124X

 

ISSN у штриховому коді символіки EAN-13

ISSN ідентичний глобальному номеру товарної позиції GTIN структури EAN/UCC-13.

977 — префікс GS1 для серіального видання.

ISSN може бути представлений у вигляді штрихового коду символіки EAN-13.

Для зазначення додаткової інформації про видання використовується "розширення": 2-розрядна версія штрихового коду, що призначена для кодування додаткової цифрової інформації (add-on) і розміщується праворуч від основного штрихового коду. У "розширенні" у вигляді візуально-прочитуваних цифр над штриховим кодом  може бути зазначена інформація щодо порядкового номера окремого випуску серіального видання та ін.

Наявність штрихового коду на виданні є обов'язковою. Порядок надання ISSN в Україні регламентується відповідними інструктивно-методичними документами.

 

Неструктуроване проставлення ISSN неприпустимо. В такому разі ISSN як Міжнародний стандартний номер серіального видання вважається недійсним!

 

Звертаємо вашу увагу на те, що наступна видача ISSN відбуватиметься за наявності: обов'язкових примірників серіальних видань у Книжковій палаті України (згідно із Законами України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про інформаційні агентства України", "Про обов'язковий примірник документів", додатком 1 до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2002 № 608); звітів редакції друкованих ЗМІ або інших установ, що виконують їхні функції з підготовки і випуску у світ друкованих та електронних ЗМІ, про випуск серіальних видань за формою № 1-В (ЗМІ) "Звіт про випуск продукції друкованих засобів масової інформації" (піврічна).
 
УВАГА!

Суб'єкти видавничої справи, суб'єкти друкованих засобів масової інформації, інформаційної діяльності, зареєстровані в національному центрі ISSN, при повторному зверненні щодо одержання ISSN для вчасного отримання рахунків-фактур на оплату послуг з надання номерів надсилають листи-заявки електронною поштою (e-mail: issn@ukrbook.net), проте зобов'язуючись упродовж п'яти робочих днів надати або надіслати їх оригінали поштою рекомендованим листом.

Інститути, університети, установи, що можуть здійснити оплату послуг з ISSN тільки згідно з Договором, надсилають його в Книжкову палату України у двох примірниках (підписаних та завірених печаткою).

 

Вартість послуги з надання одного номера ISSN становить:
 840 грн (в т.ч. ПДВ  грн) (термін виконання замовлення — 20 робочих днів після оплати);
 1680 грн (в т.ч. ПДВ  грн) (термін виконання замовлення — 5 робочих днів після оплати).

 Вартість послуги з надання сертифікату становить:
 900 грн (в т.ч. ПДВ  грн) (термін виконання замовлення — 5 робочих днів)

 

Книжкова палата України

 


09-04-2021

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ISSN В УКРАЇНІ РОЗПОЧАВ РОБОТУ

11 березня 2021 року розпочав роботу Національний центр ISSN в Україні (НЦ ISSN України), функції якого виконує Державна наукова установа "Книжкова палата України імені Івана Федорова". Функціонування Національного центру ISSN в Україні організовано на виконання Постанови Кабінету Міністрів України та робочої угоди, підписаної Міжнародним центром ISSN та Державною науковою установою "Книжкова палата України імені Івана Федорова" в 2020 р.

Приєднання до Міжнародної системи даних серіальних видань відкриває Україні нові можливості щодо інтеграції серіальних видань України в структуру світового інформаційного простору та введення їх до міжнародного інформаційного обігу; репрезентації на міжнародному рівні національної бібліографії серіальних видань, зокрема наукових; використання ISSN для впровадження штрихового кодування інформаційної продукції.

У своїй роботі НЦ ISSN України керується вимогами чинного законодавства України, Міжнародним стандартом 3297-2020 "Information and documentation — International standard serial number (ISSN)", інструктивно-методичними документами Міжнародного центру ISSN.

На Національний центр ISSN в Україні покладено функції: впровадження системи ISSN на території України, забезпечення її подальшого функціонування, присвоєння Міжнародних стандартних номерів серіальних видань (ISSN); підготовка та поширення відповідних інструктивно-методичних матеріалів, надання консультацій з питань отримання і застосування ISSN та штрихового кодування.

 01-04-2021

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

ДЕНЬ ЇСТІВНОЇ КНИГИ (МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЇСТІВНИХ КНИЖОК)

«Деякі книги потрібно спробувати, інші проковтнути, а треті - розжувати і перетравити», - сказав якось сер Френсіс Бекон. Схоже, деякі люди сприйняли його слова буквально і почали практикувати це регулярно. Точніше, раз на рік.
Міжнародний фестиваль їстівної книги, також відомий як День їстівної книги, - це щорічний захід, який проводиться 1 квітня або в найближчі до цієї дати дні в різних країнах світу. І це не першоквітневий жарт, а дуже важлива подія. Вона об’єднує видавців, письменників, ілюстраторів, бібліотекарів і всіх бажаючих любителів книг, які збираються, щоб оцінити їх ... «поживну цінність». Учасники створюють «їстівні книги», які виставляють, фотографують, обговорюють, а потім - з’їдають в той же день.

Докладніше

 
Перший подібний захід було організовано Джудіт А. Хоффберг і Беатрис Корон у 2000 році, щоб відзначити день народження французького гастроному Жана Антельм Брілат-Саварина (1755-1826), відомого завдяки своїй книзі «Фізіологія смаку: дотепна медитація на їжу», хоча і сама дата 1 квітня, за твердженням ініціаторів свята, також має до нього відношення, бо є ідеальним днем для того, щоб «з’їсти свої слова» (англ. ідіома "to eat one’s words" - взяти свої слова назад).
 
З тих пір День їстівної книги встиг здобути широку популярність і зараз відзначається по всьому світу. Великі і маленькі заходи проводяться в різних його частинах. Шанувальники книг з Великобританії, США, Австралії, Бразилії, Мексики, Індії, Люксембургу, Марокко, Нідерландів, Італії, Україні, Канаді, Росії, Японії, Гонконгу та інших країн об’єднуються, щоб насолодитися одночасно мистецтвом книжкової справи і майстерністю кулінарів.
 
Бібліотеки та книгарні часто відзначають цю подію, проводячи конкурси їстівних книжок. Зазвичай для таких конкурсів існує два загальних правила: експонати повинні бути їстівними і повинні мати якесь відношення до книг. Вони можуть візуально нагадувати книгу, або щось розповідати про історію книги, або ж, якщо не вистачило фантазії на більше, просто містити текст. Їх оцінюють суворі судді і запрошена публіка. Нагороди традиційно присуджують в таких категоріях, як: «Найбільш креативна», «Найменш їстівна», «Найкращий смак», «Найсмачніша на вигляд», «Найкращий роман», «Найкраща дитяча книга» і т.п.
У Сполучених Штатах День їстівної книги часто відзначають в зв’язку з Національним тижнем бібліотек, що також проходить у квітні.
 


01-04-2021

СПІВПРАЦЯ

 

Висловлюємо подяку «Українському інституту книги» за надання бібліотеці НТУ повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах з нагоди 150-річчя від  дня народження  видатної письменниці.

 

 

 31-03-2021

БІБЛІОТЕКА - НАУКОВЦЯМ

 

ДЕ ПУБЛІКУВАТИСЯ? ТРАДИЦІЙНА МОДЕЛЬ ЧИ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП?

Науково-навчальний центр компанії «Наукові публікації» підготував нове інформаційне відео, де освітив тему публікації статей у журналах відкритого доступу. Якщо Ви ще не знаєте, яке значення має "Open Access" для світових досліджень, запрошуємо переглянути відео: https://www.youtube.com/watch?v=kkBsk14F2wo

 

Після перегляду Ви дізнаєтесь

 

* Що таке журнали відкритого доступу (Open Access)?

* Причини появи "Open Access" та ключові етапи розвитку.

* Скільки журналів відкритого доступу на цей момент індексується у Scopus?

* Що означає для вчених публікація в "Open Access"?

* У чому відмінність між публікацією у звичайному журналі та журналі відкритого доступу?

* Як обрати видання відкритого типу для публікації?

 30-03-2021

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

31 БЕРЕЗНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РЕЗЕРВНОГО КОПІЮВАННЯ (ДЕНЬ БЕКАПА)

Створення резервних копій (бекап) - це створення копії важливих даних на носії (жорсткому диску, флеш-карті, CD-диску та інших носіях), призначеному для відновлення даних у разі їх пошкодження або втрати на основному носії.

 

У наше століття забезпечення збереження значимої інформації набуває все більшого значення. Втрата фінансових відомостей, баз даних або інформації сайту може призвести до великих проблем в організації та відчутно «вдарити по гаманцю». Тому, замість того, щоб зберігати інформацію в одному місці (наприклад, на вашому комп'ютері), ви ставите ще одну копію всієї важливої ​​інформації в надійне сховище.

 

Міжнародний день резервного копіювання якраз покликаний привернути увагу громадськості до питань забезпечення збереження інформації, а також поширити інформацію про необхідність захисту від втрати даних.

 

День бекапа був встановлений за ініціативою користувачів сайту соціальних новин Редді і невипадково був призначений на 31 березня. У комп'ютерному середовищі відомі випадки втрати інформації саме 1 квітня (ось такі «жарти») - існує навіть ціла група першоквітневих вірусів, які активізуються саме в цей день. Результат їх нещадного дії - збій в роботі системи або втрата інформації.

 

Сьогодні існує безліч різних підходів, засобів і програм, що забезпечують грамотну систему резервного копіювання. Як організувати цей процес - справа кожного користувача. Ви можете здійснити відповідні дії самостійно або звернутися до фахівців з даного питання. Але не варто пускати ситуацію на самоплив і вважати, що ця проблема вас ніколи не торкнеться. Все можливо.

 

Відзначити свято можна дуже простим способом - створити резервну копію своїх даних з комп'ютера і зберегти її на надійному ресурсі. І, звичайно ж, розповісти про це всім своїм друзям і знайомим, щоб вони зробили також.

 18-02-2021

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

 

150-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ ЛЕСІ УКРАЇНКИ 


Творчість Лариси Петрівни Косач-Квітки найбільш ретельно досліджували Оксана Забужко та Соломія Павличко. Науковиці певні: на загал лише зрідка потрапляють поодинокі факти, без яких немає Лесі України ані як письменниці, ані як особистості. Ми зібрали ТОП маловідомих фактів про найвідомішу жінку української літератури.

 

1. Леся Українка ввела в українську мову такі слова, як «напровесні» та «промінь». А Олена Пчілка, мати Лесі, дала життя слову «мистецтво». З її легкої руки в нашій мові прижилися також «переможець», «палкий» та інші слова.

2. У 26-ть вона познайомилася з другом по хворобливому нещастю – Сергієм Мержинським, який давно боровся із затяжними сухотами. Її болі в кістках і нирках та його тяжкий стан поєднали молодих людей у спільному горі: Леся попри свої потреби доглядала хворого. Сергій помер у дівчини на руках, після чого вона до самої смерті не знімала траурної одежі, незважаючи на офіційне подальше заміжжя. І хоча Леся була біля його смертного ложа, Мержинський не кохав її. У свій останній день при пам’яті він попросив Лесю записати прощальний лист до іншої жінки, що насправді була в його серці усе життя.

3. У 10-річному віці після операції з видалення вражених хворобою кісток, її обидві руки та одну ногу зафіксували у гіпс. Вільною залишалася лише одна нога, пальцями ступні якої вона навчилася грати на фортепіано. Зараз її рояль знаходиться у музеї села Колодяжне, що у Ковельському районі Волинської області.

4. Офіційний чоловік Климент Квітка був молодшим від Лесі на 9 років, хворів туберкульозом, не мав статків. Лесині батьки не сприйняли такого союзу, однак письменниця зреклася їхньої фінансової допомоги і вийшла заміж за Климента. Парубок поступово почав продавати усе, що нажив: від меблів до книжок, аби оплатити лікування дружини. Після смерті поетеси Климент прожив ще 40 років.

5. Климент Квітка зберіг записи, на яких можна почути голос поетеси. Вони дійшли до наших днів.

6. На честь Лесі Українки названо астероїд №2616.

7. Зараз в Україні не залишилось жодного нащадка Лесі Українки. У Швейцарії проживає Роберто Гааб – внучатий племінник, онук Лесиної сестри Оксани Косач-Шимановської, а в США мешкає Ольга Лютон-Петрова – онука Лесиної сестри Ізидори Косач-Борисової.

8. У Луцьку, біля В’їзної вежі замку Любарта, є дерево, яке іменують Лесиним ясеном. Воно одне з найстаріших дерев міста. Вважається, що саме під ним мала Леся написала свого першого вірша. Нині ж у місті вирішується проблема з деревом, адже воно аварійне й може впасти, зашкодивши перехожим.

9. В останні роки життя очі Лесі змінили свій колір. Вони з темно–сірих стали насичено–блакитними. Це дуже дивувало знайомих поетеси. Про цей маловідомий факт згадує у листах її мати Олена Пчілка, яка була з дочкою до її останніх хвилин.
10. Ім'я Лесі Українки входить до символічної тріади Т. Шевченко - І. Франко - Л. Українка.

 

Матеріал підготувала Головний бібліотекар Ушакова Л. С.

 

З нагоди Дня народження поетеси в бібліотеці НТУ розгорнута тематична виставка. До уваги читачів представлені твори Лесі Українки, книги про її життя та творчість, життя її рідних та друзів.

Виставка експонується за адресою: НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 8, кім. 803.

Термін експонування: 19 – 29 лютого 2021 р.

 09-02-2021

НАУКОВЦЯМ

 

СЕРВІС «GRAFIATI»

 

«Grafiati» – це сервіс автоматичного оформлення бібліографічних посилань і створення списків використаних джерел.

 

Мета – дозволити користувачам – студентам, аспірантами, школярам, науковцям та іншим авторам – якісно оформлювати списки джерел до власних праць, не витрачаючи часу на дослідження нюансів кожного конкретного стилю цитування.

 

Сьогодні сервіс «Grafiati» надає можливість генерувати бібліографічні посилання та створювати списки використаної літератури за українськими та міжнародними стандартами в найновіших редакціях: ДСТУ 8302:2015, ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК), APA (7th ed.), MLA (8th ed.), Chicago (17th ed., notes and bibliography), Chicago (17th ed., author-date), Harvard. Створені матеріали доступні в особистому кабінеті користувача, де їх можна редагувати, коригувати, копіювати та експортувати.

Цитування за всіма згаданими стилями цілком пристосоване до конкретної мови й країни: генерування посилань відбувається за тією мовою яку ви оберете, тому ви можете автоматично оформити список посилань для подання своєї публікації до українського, англійського, французького, італійського, іспанського або польського журналу.

 

Докладніще на сайті: www.grafiati.com.

 

 12-01-2021

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Пропонуємо Вам переглянути віртуальну книжкову виставку «До вершин професійних знань з електронними підручниками викладачів НТУ» (частина 1, частина 2),  в якій представлені підручники та навчальні посібники професорсько-викладацького складу НТУ.

Виставка відображає видання тільки тих авторів, які передали е-версії до Електронної бібліотеки.

 

Відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки

 29-12-2020

НАШІ ВІТАННЯ

 

З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Щиро вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!
Нехай Ваші серця будуть зігріті любов'ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословінням, а очі світяться щастям. 
Нехай Новий рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги. 
Бажаємо, щоб Різдвяна зоря запалила у Ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичепної енергії!
 
З повагою,
Дирекція та колектив бібліотеки Національного транспортного університету
 Сторінка: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24