ВІДКРИТА НАУКА / OPEN SCIENCE

 

«Відкрита наука є принципово новим підходом до організації та реалізації наукового процесу. Це своєрідна філософія наукових досліджень, заснована на високих стандартах прозорості, співробітництва та комунікації, що базується на спільній роботі, нових можливостях поширення й обміну науковими знаннями завдяки використанню сучасних цифрових гаджетів і технологій. З-поміж іншого, відкрита наука передбачає забезпечення відкритого доступу до результатів досліджень, роз’яснення і популяризацію наукових знань серед громадськості тощо. У короткостроковій перспективі очікується, що запровадження принципів відкритої науки забезпечить більшу прозорість та цілісність наукових досліджень, а в довгостроковій перспективі – підвищить якість науки й освіти загалом».

 

Носенко Ю. Г.

провідний науковий співробітник, Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, м. Київ

 

 

 ПЛАТФОРМА «ВІЛЬНА НАУКА»

 

Повідомляємо про нову платформу "Вільна Наука". Це агрегатор новин української науки. За допомогою сайту, наукові інститути та установи можуть з легкістю розповідати про свої відкриття та публікувати пресрелізи, а журналісти – отримувати контакт з представниками наукових установ для розповсюдження новин серед громадськості.

 

Наукових співробітників запрошують долучитися до платформи та зареєструватися. Модератор перевірить Ваші дані та надасть можливість подавати пресрелізи до публікації (обов’язковим є посилання на оригінальну статтю матеріалу з наукового журналу). Кожна публікація проходитиме перевірку модератора, базову редакторську вичитку та оприлюднення релізу. Таким чином, результати Ваших наукових доробків отримують можливість бути поширеними у різноманітних медіа, як власне профільних, так і загальних. Подана можливість стає в пригоді під час подачі на гранти, а також популяризації результатів серед громадськості. Крім того, портал організований таким чином, що Ваші контакти можуть бути оприлюднені виключно перевіреним журналістам, зовнішні читачі матимуть змогу ознайомитися з релізом та перейти на посилання наукового журналу у разі зацікавленості.

 

 

Цікавитесь новими технологіями, онлайн-тренінгами, програмами по відкритій науці та відкритих інноваціях?

 

Пропонуємо ознайомитись з  корисними ресурсами:

 

BASE є однією з найбільш об’ємних пошукових систем у світі, особливо для академічних веб-ресурсів. Надає понад 240 мільйонів документів від понад 8000 постачальникыв контенту. Ви можете отримати доступ до повних текстів близько 60% індексованих документів безкоштовно (Відкритий доступ). BASE управляється бібліотекою Білефельдського університету.

Індексує метадані всіх видів академічних ресурсів – журналів, інституційних репозиторіїв, цифрових колекцій тощо – які надають інтерфейс OAI і використовують OAI-PMH для надання свого вмісту. Індекс постійно вдосконалюється за рахунок інтеграції інших джерел.

BASE є зареєстрованим постачальником послуг OAI.

 

 

CRAC-VITAE є світовим лідером у підтримці професійного розвитку дослідників, який має досвід роботи з установами, які прагнуть до досконалості досліджень, інновацій та впливу. Є некомерційною програмою, частиною Careers Research & Advisory Center (CRAC) Ltd, з більш ніж 50-річним досвідом підвищення кваліфікації дослідників.

 

Vitae має чотири цілі:

  • Впливати на розробку та реалізацію ефективної політики щодо розвитку дослідників
  • Покращити надання вищої освіти для підготовки та розвитку дослідників
  • Допоможіть дослідникам вплинути на їхню кар’єру
  • Докази впливу підтримки професійного та кар’єрного розвитку дослідників

Серед партнерів – уряди, організації, що фінансують дослідження, академії, професійні організації, трасти та фонди, університети та науково-дослідні інститути. CRAC надає дослідницьку інформацію та інновації для всіх, хто підтримує розвиток кар’єри для людей будь-якого віку та в усіх секторах. Співпрацює з державними установами, освітніми організаціями та провайдерами, роботодавцями та професійними організаціями. CRAC є зареєстрованою благодійною організацією № 313164 в 1964 році.