01-06-2021

"БОРОТЬБА ЗА СВІДОМІСТЬ" - ПРОЕКТ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ГОЛОДОМОРУ-ГЕНОЦИДУ

 

Національний музей Голодомору-геноциду та Інститут дослідження Голодомору спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України, Галузевим Архівом Служби безпеки України, Видавничим домом «Києво-Могилянської академії» продовжують реалізовувати освітньо-патріотичний проект «Боротьба за свідомість», в рамках якого до обласних універсальних наукових, університетських, районних, міських бібліотек буде безплатно передано комплекти нових  книг, які є рідкісними виданнями, що видавались не для продажу.

Всі книги видані в останні роки, мають українське патріотичне спрямування, покликані вести боротьбу за свідомість, насамперед свідомість молоді, яка формує національну українську еліту. Національним музеєм Голодомору-геноциду спільно з партнерами проекту зібрано 5 тисяч книг, які планується поширювати серед бібліотек України цього року.

 25-05-2021

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

  

Пропонуємо ознайомитись із повнотекстовими виданнями професорсько-викладацького складу НТУ, які надійшли до фонду Електронної бібліотеки університету у травні місяці (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Нові надходження до Електронної бібліотеки (травень 2021)").

 

 

 25-05-2021

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ УКРАЇНИ

 

ПРО ПРИЙНЯТТЯ ТА СКАСУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ УКРАЇНИ

З  01 березня 2021 року набирають чинності національні стандарти України:

1. ДСТУ 7152:2020 (ISO 8:2019, NEQ; ISO 18:1981, NEQ; ISO 215:1986, NEQ). Інформація та документація. Видання. Оформлення публікацій у журналах і збірниках. - На заміну ДСТУ 7152:2010

2. ДСТУ 9048:2020. Автомобільні дороги. Методи вимірювання основних параметрів стану довкілля. – Вперше.

3. ДСТУ 9049:2020. Технічна діагностика. Діагностування та контролювання технічного стану посудин і трубопроводів під впливом агресивного робочого середовища. Загальні вимоги. – Вперше.

 

Скасовується чинність національного стандарту з 01 березня 2021 року:

1. ДСТУ 7152:2010. Інформація та документація. Видання. Оформлення публікацій у журналах і збірниках.

 25-05-2021

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 

У травні фонд університетської бібліотеки поповнився новими книгами (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження").
Якщо зацікавила якась із книг, ви маєте змогу звернутися до нас, щоб отримати більш детальну інформацію про видання. 

 

 20-05-2021

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками. 

Сьогодні - Всесвітній день вишиванки. А Ви знаєте, як з’явилась традиція цього дня? 15 років тому, у 2006 році, студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк запропонувала одного дня всім прийти у вишиванках. На цю ініціативу відгукнулись декілька десятків студентів та викладачів її факультету. І то стало початком акції, яка переросла у «Всесвітній день вишиванки», що на сьогодні вийшов далеко за межі нашої країни.

Одягніть сьогодні вишиванку, додайте трошки краси цьому дню!

 18-05-2021

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

 

ДОСЯГНЕННЯ ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКОГО СКЛАДУ НТУ

Бібліотека пропонує своїм користувачам переглянути віртуальну виставку "Досягнення професорсько-викладацького складу НТУ за 30 років Незалежності України" (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Віртуальні виставки"). На виставці представлено документи з фондів університетської бібліотеки. 

 

Інформаційно-бібліографічний відділ

 

 07-05-2021

АКАДЕМІЧНА СТИПЕНДІЯ ІМЕНІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ: ТРИВАЄ ВІДБІР КАНДИДАТІВ

 

 

Розпочато цьогорічний відбір кандидатів на призначення академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні. Стипендія заснована на честь 10 наймолодших Героїв Небесної Сотні. Збір кандидатів на призначення стипендій триватиме до 1 червня 2021 року".

 

Участь у конкурсі можуть брати студенти, які своєю активною позицією утверджують ідеали та цінності Революції гідності.

 

Докладніше

 

П’ятдесят академічних стипендій можуть отримати студенти та курсанти державних закладів вищої освіти за спеціальностями:

 • “Фізична терапія, ерготерапія” – п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Василя Мойсея;
 • “Залізничний транспорт” – п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка;
 • “Агроінженерія” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Дмитра Пагора;
 • “Економіка” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського;
 • “Військове управління (за видами збройних сил)” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Івана Тарасюка;
 • “Географія” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка;
 • “Архітектура та містобудування” - академічна стипендія імені Героя Небесної Сотні Олександра Плеханова;
 • “Інженерія програмного забезпечення” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Сергія Байдовського;
 • “Сценічне мистецтво” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна;
 • “Психологія” - п’ять академічних стипендій імені Героя Небесної Сотні Юрія Дяковського.

Від кожного закладу можна делегувати одного студента. Відбір кандидатів здійснює вищий колегіальний орган студентського (курсантського) самоврядування за результатами зимової сесії з числа:

 • студентів, які мають значні успіхи у навчанні та/або науковій, громадській, спортивній (творчій) діяльності та отримали право на академічну стипендію, займають рейтингові позиції в межах 10% перших за рейтингом;
 • курсантів, які досягли значних успіхів у навчанні та/або науковій, громадській, спортивній (творчій) діяльності, мають зразкову військову дисципліну.

Для делегування кандидата на призначення академічної стипендії заклади вищої освіти мають до 1 червня 2021 року надіслати пакет документів, який має включати:

 • супровідний лист за підписом керівника закладу освіти;
 • рішення (витяг із рішення) вищого органу студентського самоврядування та додати до нього матеріали, які підтверджують активну громадянську позицію студента (курсанта);
 • мотиваційний лист (для студента);
 • витяг із рішення стипендіальної комісії, що підтверджує його право на призначення академічної стипендії (для студента);
 • матеріали, що підтверджують успіхи та досягнення (для курсанта).

Матеріали можуть виглядати як портфоліо: туди додається все за бажанням номінанта. Можна додавати грамоти, рекомендаційні листи, фото тощо.

 

Додатково

 

Документи формуються у справу (папку), пронумеровуються та підписуються керівником закладу освіти (супровідний лист), надсилаються до 1 червня 2021 року у двох примірниках (паперова та електронна). Паперову версію надсилати поштою (рекомендованим листом або кур’єрською поштою) до Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України на адресу : 03045, вул. Митрополита Василя Липківського, 36, м. Київ, з поміткою «кандидат на призначення стипендії» (контактна особа – Ольга Сорока, o.soroka1982@gmail.com).

 

Стипендії виплачуватимуться протягом навчального року, починаючи з 1 вересня, за умови підтвердження права кандидатів на академічну стипендію за підсумками літньої сесії.

 

Стипендії для студентів закладів вищої освіти, наукових установ, які здобувають освітній або освітньо-професійний ступінь "молодший бакалавр", освітні ступені «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», - 2480 гривень на місяць, а для курсантів – у розмірі 2270 грн на місяць.

 

Нагадуємо, приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку фахівців за державним замовленням.

 

 06-05-2021

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ, ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

8-9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті  та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам'ять про загиблих воїнів, жертв війни. «День перемоги над нацизмом у Другій світовій   війні» встановлено як державне свято відповідно до ухваленого 9 квітня 2015 року  Верховною Радою України закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років» в рамках пакету законів про декомунізацію.

 

На абонементі художньої літератури організована книжкова виставка на якій представлені документи, публіцистичні  та аналітичні статті, дослідження істориків, спогади безпосередніх учасників війни, художні твори з фонду бібліотеки НТУ.

 

Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатись електронними ресурсами бібліотеки та традиційними каталогами.

 

Виставка експонується за адресою: НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 8, кім. 803.

 06-05-2021

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 

 

Пропонуємо до уваги читачів нові книги, що поповнили фонд бібліотеки у січні-квітні 2021 року (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження")

 

 

 28-04-2021

ДО УВАГИ НАУКОВЦІВ

 

КОНКУРС ДЛЯ НАУКОВЦІВ

Редакційна команда журналу "Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія «Економіка»" відбере 9 найкращих робіт для публікації статті на актуальну тему з орієнтацією на міжнародного читача. Якщо Ваша стаття проходить рецензування, автор (авторський склад) не тільки не оплачує публікаційний внесок, а і отримує грошову винагороду у розмірі 1000 грн.

Докладніше

 

Автори, які вирішили взяти участь у конкурсі, повинні відправити свій матеріал на офіційну пошту видання: info@economics-msu.com.ua з поміткою "Для участі у конкурсі". Якщо Ви відправите статтю без позначки, тоді її будуть розглядати у звичайному режимі, і робота не буде претендувати на грошову компенсацію.

 

Якщо подана стаття не пройшла конкурсний відбір до 2 випуску журналу – публікація цієї статті буде безоплатною для автора у першому випуску, але без грошової винагороди.

 

Унікальність статті – не менше 85%.

 

Мова видання: українська, російська, англійська.

 

Детальніше з усіма вимогами до статті Ви можете ознайомитися на тут.

 

У випадку включення журналу до бази даних Scopus, опубліковані роботи в цьому номері будуть проіндексовані наукометричною платформою та отримають світове визнання.

 

ДО ЯКОГО ЧИСЛА ПРИЙМАЮТЬСЯ СТАТТІ?

Матеріали приймаються до 30 квітня включно.

 

Подати статтю тут. 

 

Редакція журналу "Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія «Економіка»" буде рада співпраці з українськими науковцями! 

 
Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19