09-09-2024

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

 

10 вересня  виповнюється 130 років від дня народження українського письменника, режисера, кінодраматурга, художника, класика світового кінематографу Олександра Петровича Довженка.

«Першим поетом у кіно» Олександра Довженка назвали американці, Гомером XX століття —греки. Японці вважали, що найкращі їхні фільми створено під впливом українського режисера. Американський актор і кінорежисер Чарлі Чаплін вважав, що слов’янство дало світові в кінематографії лише одного митця, і це — Олександр Довженко

Пропонуємо вашій увазі віртуальну книжкову виставку «Історик своєї епохи».

 

 



29-08-2024

29 СЕРПНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

 

 

Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 цей день встановлено для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину.

З цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

У цей день ми згадуємо тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а також десятки тисяч полеглих від 2014 року в сучасній російсько-українській війні захисників і захисниць України. Поки триває війна, ми не можемо знати точну кількість загиблих, назвати всіх поіменно або розповісти всі історії Героїв. Але переконані, що українське суспільство докладе максимум зусиль, щоб загиблі герої залишилися в нашій пам’яті не абстрактним образом або цифрою, а отримали належну шану. Аби наша пам’ять про них була живою і дієвою.

 



29-08-2024

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Пропонуємо вам ознайомитися з новими надходженнями художньої літератури  переглянувши віртуальну виставку. Якщо вас зацікавить якась книга - завітайте до університетської бібліотеки - на абонемент художньої літератури (НБК, поверх 8, кім. 803).

 

 



23-08-2024

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

 

 



23-08-2024

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

ЯК НА СВІТ З'ЯВИВСЯ УКРАЇНСЬКИЙ ПРАПОР І ЯКІ ТРУДНОЩІ ЗДОЛАВ

Прапор – один із трьох головних державних символів України. Його історія тягнеться століттями: із синьо-жовтим стягом українці проходили періоди труднощів, здобували незалежність та раділи перемогам.
Під час повномасштабної війни його кольори набули додаткового значення. З прапором українці чинять спротив окупації, воїни щоденно складають присягу, а сині та жовті барви можна побачити на найважливіших міжнародних майданчиках.
23 серпня Україна відзначає День прапора. Разом із кандидаткою історичних наук та фахівчинею Українського інституту національної пам'яті Марією Тахтауловою "УП. Життя" розповідає про його минуле та сучасність.

Докладніше на нашій сторінці у Фейсбуці.

 



22-08-2024

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

До 100-річчя від дня народженняЗагребельного  Павла Архипович

25 серпня 1924 року народився Павло Загребельний – український письменник, сценарист, журналіст, лауреат Державної премії СРСР, лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка, Герой України.

Його твори високо оцінюються критиками, мають широке читацьке визнання, він один із найпопулярніших сьогодні українських письменників. Друковані масовими тиражами, його книги швидко розходяться, вони постійно виходять в перекладах іншими мовами, зростає і кількість видань творів письменника за кордоном. Твори Павла Загребельного переведені на 23 мови народів світу. Загребельний був своєрідним «Дон Кіхотом», який навіть у своїх останніх творах, намагався «достукатися, докричатися до людей, до суспільства» тоді, коли письменників вже майже ніхто не слухав. Його останні романи були великою мірою публіцистикою, бо «нервово і напружено» намагалися дістатися свідомості сучасної людини.

Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку «Павло Загребельний – письменник, мислитель, громадянин».

 



13-07-2024

ВИПУСКНИКАМ

 

УМОВИ ПІДПИСАННЯ ОБХІДНОГО ЛИСТА У БІБЛІОТЕЦІ 

Обхідний лист підписується на відповідних пунктах книговидачі:

Абонемент навчальної літератури (НБК, вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кім. 907);

Довідковий читальний зал (головний корпус університету, вул. Омеляновича-Павленка, 1, поверх 3, кім. 345).

З собою потрібно мати заповнений обхідний лист та документ, що посвідчує особу (студентський квиток, залікова книжка, паспорт). Жінкам обов'язково при собі мати паспорт.

 

Перше, у чому варто переконатися – у відсутності заборгованості.

При підписанні обхідного листа важливо розрахуватися з бібліотекою, тобто повернути усі книги.

Докладніше

 

ЩО РОБИТИ, КОЛИ ВТРАТИЛИ КНИГУ?

 

Пропонуємо декілька варіантів виходу з такої ситуації.

 

Зробити заміну втраченої книги на таку ж саму.

Якщо замінити такою ж книгою не вдається - можна замінити її новою, відповідною до освітніх дисциплін університету. Але як визначити, які саме книги є відповідними до освітньої дисципліни?

 

Проконсультуватися з нашими співробітниками:

  • безпосередньо на пункті книговидачі (НБК: кім. 907, абонемент навчальної літератури;  у головному корпусі університету: кім. 345, довідковий читальний зал);
  • скористатись «Віртуальною довідкою»;
  • отримати відповідь бібліотекаря за телефоном: +38(044) 285-77-90;
  • надіслати своє запитання e-поштою: library.ntu@ukr.net.

Нагадуємо, що у Довідковому читальному залі обхідні листи підписуються тільки за умови повного розрахунку з бібліотекою.

 



10-07-2024

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПЕРЕЇХАЛА

 

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ САЙТУ!

"Електронна бібліотека"  та "Кейс бібліотекаря" переїхали на окрему платформу.

Будемо раді зустрічі з вами за адресою:  https://www.e-library.ntu.edu.ua

Просимо вас оновити свої закладки.

 

P.S. Кнопка "Електронна бібліотека" тепер розташована не в меню офіційного сайту бібліотеки, а на верхній панелі, біля "НТУ в обличчях".

 



25-06-2024

ДО УВАГИ ВИКЛАДАЧІВ НТУ

 

ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ ТА СПІВРОБІТНИКИ УНІВЕРСИТЕТУ!

Доводжу до вашого відома, що до 27 червня (включно) у вас є можливість здати свої електронні видання до бібліотеки.

З 1 липня співробітники відділу ІТ та КЗ Бібліотеки йдуть у відпустку. Повнотекстові видання для електронної бібліотеки НТУ прийматися не будуть.

З 5 серпня відділ відновить свою роботу.

Дякуємо за розуміння!

 

Зав. відділом ІТ та КЗ Бібліотеки

Рассказова В. А.

 

 



18-06-2024

БІБЛІОТЕКА ВДЯЧНА

 

 

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

У зв'язку з відпускним періодом робота з наповнення бібліотечного блогу призупиняється до осені.

Дякуємо всім, хто відгукнувся на заклик Бібліотеки допомогти зі створенням галереї «НТУ в обличчях».

Особливо хочеться відзначити Кунду Неонілу Тарасівну, Корпача Анатолія Олександровича, Подпіснова Владислава Сергійовича, Литвишко Лілію Олександрівну, Дяченко Тетяну Олексіївну та Варлакову Антоніну Володимирівну.

Висловлюємо подяку і кафедрі туризму, в особі Ципко Вікторії Віталіївни, яка зробила свій великий внесок для створення галереї.

Дякуємо за нашу багаторічну співпрацю, допомогу, підказки та натхнення, за дружбу і підтримку. За ці роки у нас склалися міцні партнерські відносини, засновані на взаємному розумінні, довірі і повазі. Ми сподіваємося на їх подальше зміцнення і розвиток! Всіх благ Вам!

 




Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20