26-11-2020

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

 

ГОЛОДОМОР: ТРАГЕДІЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Кожного року в четверту суботу листопада, відповідно до Указу Президента України №1310/98 від 26.11.1998 р., Україна вшановує  пам'ять загиблих від штучного голоду українців, організованого радянською владою в ХХ сторіччі.

До Дня пам’яті жертв голодоморів  бібліотека  університету підготувала  цикл книжкових виставок. Зі сторінок численних видань - книг, журналів та газет, представлених на виставці, постає жахлива картина нищення української нації. Документи і матеріали книжкових експозицій розкривають причини, масштаби та наслідки геноциду. Ці події української історії завжди були предметом уваги та осмислення українськими письменниками різних поколінь. На виставках представлені документи з фонду бібліотеки НТУ.

 

Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатись електронними ресурсами або традиційними картковими каталогами. Виставки експонуються на 8 поверсі НБК кім. 802, 803.

 

 

 

 24-11-2020

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 

 

Пропонуємо до уваги читачів нові книги, що поповнили фонд бібліотеки у листопаді 2020 року (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження")

 

 

 24-11-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

МАТЕРІАЛИ LXXVІ-ТОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ НТУ

В Електронній бібліотеці розміщена електронна версія програми та тез доповідей LXXVI-тої наукової конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів НТУ, яка відбулася 3-4 листопада в онлайн форматі.

 

Докладніше

Для початку роботи з Електронною бібліотекою необхідно авторизуватися. З умовами авторизації ви можете ознайомитись переглянувши меню сайту : «Електронна бібліотека / Доступ до е-видань».

 

Опис видань:

 

Дмитриченко, М. Ф.  LXXVІ наукова конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету : програма конференції / М. Ф. Дмитриченко, М. М. Дмитрієв, М. О. Білякович ; НТУ. – Київ : НТУ, 2020. – 126 с.

 

У збірнику публікується програма LXXVІ-ої наукової конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету.

 

Дмитриченко, М. Ф.  LXXVІ наукова конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету : тези доповідей / М. Ф. Дмитриченко, М. М. Дмитрієв, М. О. Білякович ; НТУ. – Київ : НТУ, 2020. – 538 с.

 

В збірнику публікуються тези LXXVІ-ої наукової конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету.

Даний збірник може бути використаний науковими співробітниками і студентами, що працюють над питаннями транспорту, машинобудування, транспортного будівництва, управління на транспорті та економіки.

 10-11-2020

ЦІКАВИНКИ

 

10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО УКРАЇНСЬКУ МОВУ

1. Найбільше перекладений літературний твір – "Заповіт" Т.Г.Шевченка: 147 мовами народів світу.

2. Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово "вороги" – "вороженьки".

3. Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера "п"; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера "ф" – найменш уживана. Слова, які починаються з цієї літери, в переважній більшості випадків прийшли в українську мову з інших мов.

4. Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер. Це слово "дихлордифенілтрихлорметилметан" – назва хімікату, що використовується для боротьби зі шкідниками.

5. Іменник у нашій мові має 7 відмінків (один з них – кличний). Це вирізняє українську мову серед східнослов'янських. Сьомий, кличний, існує також в граматиках латини, грецької мови та в санскритській граматиці (як опціональний восьмий відмінок).

6. Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.

7. Сучасна українська мова налічує, згідно зі словником Національної Академії Наук України, близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.

8. Офіційно вважається, що після видання "Енеїди" Котляревського українська мова була прирівняна до літературної мови. Івана Котляревського по праву вважають основоположником нової української мови.

9. В українській існує три форми майбутнього часу! Проста, складна і складена. Майбутній час першої особи однини недоконаного виду в українській має іншу форму без префікса: знатиму, говоритиму, робитиму тощо.

10. Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?"

 03-11-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

Пропонуємо ознайомитись із новими повнотекстовими виданнями професорсько-викладацького складу НТУ, які надійшли до фонду Електронної бібліотеки університету у жовтні місяці (меню сайту : "Електронна бібліотека / Поточні видання НТУ").

 

 

 

 03-11-2020

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 

 

Пропонуємо до уваги читачів нові книги, що поповнили фонд бібліотеки у жовтні 2020 року (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження")

 

 

 02-11-2020

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

 

РІДНА МОВА ЧИСТА, ЯК РОСА

Щорічно 9 листопада наша держава святкує День української писемності та мови, яке було започатковане у 1997 році Указом Президента №1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства». Свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію, в першу чергу серед  молодого покоління українців. Цього ж дня ми вшановуємо пам'ять святого Преподобного Нестора-Літописця – основоположника письмової  української мови.

Бібліотекою Національного транспортного університету з цієї нагоди організовані тематичні виставки на абонементі художньої літератури та навчальному читальному залі (НБК, 8 поверх, кім. 803, 804). До уваги користувачів представлені публікації з періодичних видань щодо походження і розвитку української мови, також приклади побутової та філософської мудрості та кращі зразки української художньої літератури.

Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатись електронними та традиційними  ресурсами бібліотеки.

 

 31-10-2020

ЦІКАВИНКИ

 

ТОП-10 НАЙВПЛИВОВІШИХ УНІВЕРСИТЕТІВ УКРАЇНИ

На сайті AcademicInfluence складено рейтинг впливовості університетів світу Influential schools, частиною якого є окремий рейтинг впливовості закладів вищої освіти України.

Рейтинг складається групою науковців і фахівців з аналізу даних, які вже понад 5 років оприлюднюють результати своєї роботи на сайті. Формування рейтингу відбувається за алгоритмом, за допомогою якого гідні уваги люди пов’язуються з конкретними закладами вищої освіти, кафедрами та навчальними дисциплінами.

З погляду розробників рейтингу, будь-який вищий навчальний заклад впливовий не самий по собі, а завдяки людям, які в ньому навчалися або працювали. Виходячи з цього, впливовість університету оцінюється саме через людей, які мають до нього стосунок і які зробили значний внесок у певній галузі.

Докладніше

 

У 2020 році до світового рейтингу також потрапили 183 заклади освіти з України. Відповідно, найвпливовішими університетами України за версією AcademicInfluence є Києво-Могилянська академія (886 місце у світі), Львівський національний університет ім. Івана Франка (915 місце у світі) та Київський політехнічний інститут (1390 місце у світі).

Також у першій п’ятірці українського рейтингу опинились Одеський національний університет ім. Мечникова та Чернівецький національний університет ім. Федьковича.

 

ТОП-10 найвпливовіших університетів України

 

Місце

Назва навчального закладу

1

Києво-Могилянська академія

2

Львівський національний університет ім. І. Франка 

3

Київський політехнічний інститут

4

Одеський національний університет ім. І. Мечникова

5

Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича

6

Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана

7

Національний медичний університет ім. О. Богомольця

8

Львівська політехніка

9

Таврійський національний університет ім. В. Вернадського

10

Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого

 

 31-10-2020

ЦІКАВИНКИ

 

31 ЖОВТНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЕКОНОМІЇ

Міжнародний день економії – це свято, яке з'явивлося відносно недавно, але передумови, до якого були дуже давно. Незважаючи на невелику популярність цього свята, Цей день є дуже важливим у сучасному світі. Забули про таке торжество, швидше за все, тому, що воно збігається зі святом Хеллоуїн, і щороку відзначається 31 жовтня. І в честь такого свята ми вирішили розповісти про нього більше.

Докладніше

 

Ще в 1924 році на Першому міжнародному конгресі ощадних банків 27 зібралися всі представники ощадних банків. Тоді вперше заговорили про таке свято, але його так і не встановили.
Тоді, в самий останній день конгресу, 31 жовтня з'явилася ідея, яка полягає в тому, щоб «на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день, як Всесвітній день заощаджень (накопичень). Після недовгих роздумів, було прийнято рішення назвати це свято Всесвітній день економії. І відсвяткували його вперше в 1924 році.

Але тоді про свяо практично ніхто не чув. Так би і тривало, якби 1989 році Міжнародний День Економії не став офіційно закріплений директивою ООН. Потрібно відзначити, що Міжнародний день економії святкуэться 31 жовтня тільки в тих країнах, де цей день не є державним святом.

 

Адже вважається, що сенс у цьому святі спочатку був такий, що в цей день всі банки були відкриті, і населення мало можливість переводити заощадження на свої рахунки. Саме тому, наприклад, у Німеччині Міжнародний день економії відзначається в останній робочий день до 31 жовтня, тому що у них це День Реформації.

 

Звичайно, назвати цей День саме святом досить складно. Концертів та інших масштабних заходів 31 жовтня не проводиться. Зате таке свято, як Міжнародний день економії – прекрасний привід, щоб привітати всіх знайомих працівників банку.

 

 26-10-2020

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

В рамках відзначення Всесвітнього дня туризму в читальному залі  періодичних видань (НБК, 8 поверх, кім. № 804) розгорнута тематична виставка «Мандруємо Україною» де  представлені  навчальні та періодичні видання з фонду бібліотеки.

У 2014 році в університеті була створена кафедра «Туризм». Це перспективний напрям підготовки висококваліфікованих кадрів для туристичної сфери, які володіють іноземними мовами і різними навігаційними програмами і технологіями. Сьогодні Україна прагне стати туристичною державою світового рівня і знайомити українців не лише з іншими країнами світу а й відкрити для людей мальовничі куточки своєї країни, познайомити з пам’ятками  історії, звичаями, традиціями  і культурою держави.

 

Пропонуємо переглянути і віртуальну виставку «Мрій та мандруй!» (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Віртуальні виставки"). 

Більш інформації ви можете отримати скориставшись електронним каталогом http://lib.ntu.edu.ua/catalog/login.html

 
Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12