09-02-2021

НАУКОВЦЯМ

 

СЕРВІС «GRAFIATI»

 

«Grafiati» – це сервіс автоматичного оформлення бібліографічних посилань і створення списків використаних джерел.

 

Мета – дозволити користувачам – студентам, аспірантами, школярам, науковцям та іншим авторам – якісно оформлювати списки джерел до власних праць, не витрачаючи часу на дослідження нюансів кожного конкретного стилю цитування.

 

Сьогодні сервіс «Grafiati» надає можливість генерувати бібліографічні посилання та створювати списки використаної літератури за українськими та міжнародними стандартами в найновіших редакціях: ДСТУ 8302:2015, ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 (ВАК), APA (7th ed.), MLA (8th ed.), Chicago (17th ed., notes and bibliography), Chicago (17th ed., author-date), Harvard. Створені матеріали доступні в особистому кабінеті користувача, де їх можна редагувати, коригувати, копіювати та експортувати.

Цитування за всіма згаданими стилями цілком пристосоване до конкретної мови й країни: генерування посилань відбувається за тією мовою яку ви оберете, тому ви можете автоматично оформити список посилань для подання своєї публікації до українського, англійського, французького, італійського, іспанського або польського журналу.

 

Докладніще на сайті: www.grafiati.com.

 

 12-01-2021

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Пропонуємо Вам переглянути віртуальну книжкову виставку «До вершин професійних знань з електронними підручниками викладачів НТУ» (частина 1, частина 2),  в якій представлені підручники та навчальні посібники професорсько-викладацького складу НТУ.

Виставка відображає видання тільки тих авторів, які передали е-версії до Електронної бібліотеки.

 

Відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки

 29-12-2020

НАШІ ВІТАННЯ

 

З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Щиро вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!
Нехай Ваші серця будуть зігріті любов'ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословінням, а очі світяться щастям. 
Нехай Новий рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги. 
Бажаємо, щоб Різдвяна зоря запалила у Ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичепної енергії!
 
З повагою,
Дирекція та колектив бібліотеки Національного транспортного університету
 


28-12-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

ПІДВОДИМО ПІДСУМКИ РОКУ, ЩО МИНАЄ

Ось і добігає кінця 2020 рік, а ми підводимо підсумки.

Останніми роками Електронні бібліотеки стають невід'ємною частиною діяльності в багатьох галузях освіти і науки. Електронні підручники, навчальні посібники, методичні напрацювання та інша інформація на електронних носіях – зручні та доступні для великої кількості користувачів. Всю необхідну інформацію можна знайти за лічені хвилини, до того ж з будь-якого місцезнаходження, єдина умова – вихід до Інтернету. Термін зберігання електронної інформації майже необмежений у часі, але і її, з часом, потрібно оновлювати.

 

Відділом інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки у взаємодії з  кафедрами університету була проведена плідна робота, направлена на підвищення якості Електронної бібліотеки Національного транспортного університету.

 

Ми висловлюємо щиру подяку за активну співпрацю кафедрам:

•  іноземної філології та перекладу;

•  технічної експлуатації автомобілів та автосервісу;

•  філософії та педагогіки;

•  туризму;

•  міжнародних перевезень та митного контролю;

•  іноземних мов;

•  менеджменту;

•  теорії та історії держави і права.

 

У 2020 році до фонду Електронної бібліотеки надійшло 218 робіт на 18 дисках. Переглянувши розділ сайту «Ресурси бібліотеки / Нові надходження», ви можете ознайомитись із ними. Матеріал розміщений по факультетам.

 

Ми віримо у збереження ділових і дружніх стосунків, що склалися, сподіваємося на подальшу співпрацю.

 

Зав. відділом ІТ та КЗ бібліотеки

Рассказова В. А.

 28-12-2020

МАГІСТРАМ

 

 

 

Студенти, що закінчили навчання в магістратурі, можуть підписати обхідний лист у Довідковому читальному залі (кім. 345 по вул. Омеляновича-Павленка,1) з 09.00 до 17.00.

 

Адміністрація бібліотеки

 

 

 

 23-12-2020

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 

 

Пропонуємо до уваги читачів нові книги, що поповнили фонд бібліотеки у грудні 2020 року (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження")

 

 

 16-12-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

Пропонуємо ознайомитись із новими повнотекстовими виданнями професорсько-викладацького складу НТУ, які надійшли до фонду Електронної бібліотеки університету у грудні місяці (меню сайту : "Електронна бібліотека / Поточні видання НТУ").

 

 10-12-2020

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

 

ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИХАЙЛА СТАРИЦЬКОГО

Письменник, перекладач, театральний і культурний діяч, корифей українського побутового театру… Йдеться про Михайла Петровича Старицького, який став справжнім джерелом живлення для культури. Самовіддане служіння і напружена праця зробили його відомим поза кордонами  Батьківщини.

 

А ви знаєте про те, що Михайло Петрович є творцем нових слів? Він дав життя таким словам як «мрія», «чарівний», «зрадливий», «бойовище», «спочин»,  «дурманити», «страдниця», «нетребство», «безмовний», «бруднити», «хіть», «нестяма». Новостворення  здавалися деяким літературознавцям штучними і недоречними. Лунали звинувачення у ковальстві слів, у відході від народної основи поетичної мови. Подібні закиди були безпідставними. Зрозуміло, далеко не всі неологізми поета стали надбаннями української літератури. У нього є чимало штучних слів, такі як «маєво» (обрії), «заласся» (насолода), «колоть» (бунт), «борвій» (буревій) тощо. Та загалом лексичне новаторство М. Старицького мало прогресивне значення  у розвитку української літературної мови.

 

До 180-річчя від дня народження М. П. Старицького в бібліотеці НТУ підготовлено книжкову виставку.  Експозиція презентує найвідоміші твори автора, а також літературу, що розкриває роль М. Старицького у формуванні українського театру.

На виставці представлено документи з фондів бібліотеки. Для пошуку інших видань автора радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

 

Виставка експонується за адресою: НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 8, кім. 803.

Термін експонування: 11 – 21 грудня 2020 р.

 08-12-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

ВИ ПИТАЄТЕ – МИ ВІДПОВІДАЄМО

Дуже часто викладачі задають питання про те, які повнотекстові видання кафедри відображені у Електронному каталозі бібліотеки. Відповідаємо.

 

По-перше, з виданнями кафедри, які зберігаються у Електронній бібліотеці ви зможете ознайомитись скориставшись Електронним каталогом бібліотеки.

 

По-друге, у розділі «Електронна бібліотека / Поточні видання НТУ», щомісяця, ви маєте можливість переглянути перелік повнотекстових видань кафедр, які були передані до бібліотеки протягом місяця.

 

По-третє, з інформацією про повнотекстові видання кафедр, за весь період існування Електронної бібліотеки, можна ознайомитися переглянувши розділ бібліотечного сайту «Ресурси бібліотеки / Нові надходження». Рік видання - до 2019 року (включно). 

 

По-четверте, відділом інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки готується до друку бібліографічний покажчик «Повнотекстові видання професорсько-викладацького складу НТУ (2017-2019)».

 

Увага!

У бібліотеці діє постійна доброчинна акція «Подаруй бібліотеці електронну книгу». Ми із задоволенням приймемо корисні видання і готові донести до наступних поколінь праці наших викладачів: підручники, навчальні посібники, монографії тощо.

 

З питань передачі електронних повнотекстових видань звертайтеся до відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечння бібліотеки за адресою: вул. М. Бойчука, 42. поверх 9, кімната 903, тел. (044) 284-70-13, e-mail: raskasvic@ukr.net .

 

Зав. відділом ІТ та КЗ Рассказова В. А.

 26-11-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

Пропонуємо ознайомитись із новими повнотекстовими виданнями професорсько-викладацького складу НТУ, які надійшли до фонду Електронної бібліотеки університету у листопаді місяці (меню сайту : "Електронна бібліотека / Поточні видання НТУ").

 

 

 

 
Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12