01-10-2020 |
ЦІКАВИНКИ |
1 ЖОВТНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗИКИ
Музика одна з прекрасних естетичних цінностей людства. Вона сприяє гармонізації нашого загального світовідчування, виступає інструментом самовираження і натхнення, служить джерелом непередаваних відчуттів і емоцій.
Докладніше
За даними проекту DilovaMova.com, вперше Міжнародний день музики провели 1-го жовтня 1975-го року. Засновником цього прекрасного Дня виступила Міжнародна музична рада (IMC) при всесвітній і поважній організації ЮНЕСКО. На 15-й Генеральній асамблеї IMC, проведеної в 1973-му році в Швейцарії, місто Лозанна, було прийнято відповідне рішення. Серед ініціаторів Міжнародного дня музики були присутні багато музикантів і композиторів, наприклад, Дмитро Дмитрович Шостакович, діячі міжнародних музичних організацій і товариств. Сер Ієгуді Менухін, голова IMC і його заступник Борис Ярустовський, звертаючись з листом до членів Міжнародної музичної ради 30-го листопада 1974-го року і окреслюючи цілі цього Дня для міжнародного співтовариства, підкреслювали важливість реалізації властивих ЮНЕСКО і всій світовій спільноті ідеалів миру і дружби між усіма народами, обмін досвідом та розвиток культур, взаємне поважне ставлення до різноманітних естетичних цінностей один одного, а також активне поширення музичного мистецтва для всіх верств суспільства в цілому.
З музикою наше людство знайоме з давніх часів. На світі знайдеться небагато людей, які зовсім байдужі до музики. Це мистецтво має величезний потенціал і багатьом композиторам донині вдається виражати через неї не тільки стан своєї власної душі, але й передавати атмосферу навколишнього, повного почуттів і переживань складного внутрішнього світу взаємин людини і природи. Вона скрашує життя людей, змушує їх радіти і співпереживати, відкриваючи двері в прекрасний світ звуків і коливань наших власних струн душі.
Щорічно, цей Всесвітній день, День прекрасного і дивовижного світу музичного мистецтва відзначається проведенням чудових концертів та концертних програм, за участю кращих художніх колективів, музикантів та 30-09-2020 |
ЦІКАВИНКИ |
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК
Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.
Докладніше
30-09-2020 |
НАШІ ВІТАННЯ |
30 ВЕРЕСНЯ - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК!
В цей день традиційно відзначається свято бібліотек. Бібліотека – ланка навчально-виховного процесу університету і помічник в пошуку інформаційних ресурсів. Сьогодні Бібліотека НТУ не лише сховище документів, але й живий простір, до якого приходять читачі, щоб провести разом дозвілля й навчитися новому.
Вітаємо всіх наших колег та користувачів з святом, бажаємо творчого піднесення та професійного росту, удачі у всіх починаннях, щастя і добра вам і вашим родинам.
З повагою, колектив бібліотеки НТУ
28-09-2020 |
ПЕРШОКУРСНИКУ |
ГРАФІК ОБСЛУГОВУВАННЯ
СТУДЕНТІВ 1 КУРСУ
ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА,
ФАКУЛЬТЕТУ ТРАНСПОРТНОГО БУДІВНИЦТВА
НА АБОНЕМЕНТІ НАВЧАЛЬНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
(НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кім. 907)
Студенти обслуговуються з 09.00 до 17.30
12, 13, 15, 16 жовтня - ЕП, ТП, ФП, ІП, БІ, СА, ПТ, ГЗД, ГБ, ЕП-тех.
28-09-2020 |
ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА |
ДО ЮВІЛЕЮ
Пропонуємо до перегляду віртуальну книжкову виставку, присвячену 80-річчю доктора технічних наук, професора, академіка Транспортної академії України, завідувача кафедри «Автомобілів» НТУ Сахно Володимира Прохоровича (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Віртуальні виставки").
Інформаційно-бібліографічний відділ
24-09-2020 |
ПЕРШОКУРСНИКУ |
ГРАФІК ОБСЛУГОВУВАННЯ
СТУДЕНТІВ 1 КУРСУ
ФАКУЛЬТЕТУ АВТОМЕХАНІЧНОГО
НА АБОНЕМЕНТІ НАВЧАЛЬНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
(НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кім. 907)
Студенти обслуговуються з 09.00 до 17.30
5, 6, 7, 8, 9 жовтня - АД, МШ (СМ), МШ (ДМ), АБ, ЕМ, ГМ, ДН, АА, ДД, ЕО, АА-тех., ЕМ-тех., ДД-тех., МШ-тех.
22-09-2020 |
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ |
Запрошуємо переглянути перелік навчально-методичних видань професорсько-викладацького складу НТУ, які були передані до бібліотеки у вересні місяці (меню сайту : "Електронна бібліотека / Поточні видання НТУ").
22-09-2020 |
ЦІКАВИНКИ |
22 ВЕРЕСНЯ – ДЕНЬ БЕЗ АВТОМОБІЛІВ
Як важливо для нас дихати? А як важливо для нас дихати свіжим повітрям? Як важлива для нас фізична активність? Найактуальніша тема в нашому сучасному світі. Для багатьох з нас використання автотранспорту вже давно є чимось природним і не викликає ніяких протиріч. Зрідка повз нас проходять ненав’язливі думки про те, а що було б, якби автомобіль так і не був винайдений. Хтось відкидає подібні думки геть, хтось починає мріяти, згадуючи про те, що це вже колись було. Було, тільки не з нами, тільки не в нашому житті.
Докладніше
22 вересня – День без автомобілів (World Carfree Day).
Вперше цей день відзначили в 1998 році у Франції, коли в ряді міст було припинено автомобільний рух. У наступні роки цю традицію запозичили інші європейські країни та міста, останніми роками – і деякі неєвропейські країни (наприклад, Канада, США). День без автомобілів святкують за рішеннями органів місцевої влади. Як правило, в цей день забороняється їздити на автомобілях, мешканці використовують альтернативні способи пересування. Часом акція триває більше ніж один день. Мета такого заходу – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень концентрації вихлопних газів у міському повітрі, зменшити шумове навантаження, сприяти розвиткові альтернативних видів пересування. День без автомобілів в Україні офіційно не відзначають, однак такі акції проходять за ініціативою громадськості чи місцевих органів влади в деяких містах України.
Наростаюча популярність Всесвітнього Дня без автомобілів цілком зрозуміла. Крім того, багато хто з нас вже зараз розуміють, що двигуну внутрішнього згоряння, котрий працює на перероблених нафтопродуктах, є безліч прекрасних і перспективних альтернатив. Це не тільки нові технології, які приходять на зміну бензиновим і дизельним двигунам, але і добре забуті старі - велосипеди, громадський транспорт і піші прогулянки. У багатьох з нас це може викликати іронічну посмішку, проте давайте задумаємося і спробуємо провести тільки один день без використання особистого автотранспорту. Цим ми неодмінно внесемо істотний внесок не тільки в наше власне здоров’я, здоров’я наших дітей і близьких, але здоров’я нашої рідної планети, позитивно впливаючи на оточуючу нас екологію!
22-09-2020 |
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ |
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Пропонуємо ознайомитись з переліком повнотекстових видань професорсько-викладацького складу НТУ Кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки, які надійшли до фонду бібліотеки (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Нові надходження").
17-09-2020 |
ПЕРШОКУРСНИКУ |
ГРАФІК ОБСЛУГОВУВАННЯ
СТУДЕНТІВ 1 КУРСУ
ФАКУЛЬТЕТУ ТРАНСПОРТНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
НА АБОНЕМЕНТІ НАВЧАЛЬНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
(НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кім. 907)
Студенти обслуговуються з 09.00 до 17.30
28, 29, 30 вересня - 1, 2 жовтня - МП, МС, ВП, УТ, УР, ПР, ДЗ, ІБК, КН, УТ-тех., МП-тех., МС-тех., ВП-тех., КН-тех., ІБК-тех., УР-тех., ДЗ-тех.