24-11-2024 |
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ |
25 листопада 1844 року народилася людина, яка побудувала перший у світі автомобіль – Карл Фрідріх Бенц, німецький інженер, винахідник, один із піонерів автомобільного виробництва.
Карл Фрідріх Бенц є одним з найвизначніших інженерів в історії. Його винахід бензинового двигуна і автомобіля з таким двигуном змінив світ транспорту і призвів до розвитку сучасної автомобільної промисловості. Інновації Бенца залишаються актуальними і сьогодні, і його спадщина продовжує впливати на наше життя.
До 180 –річчя від дня народження Карла Фрідріха Бенца ми підготували тематичний дайджест «Карл Фрідріх Міхаель Бенц – творець першого автомобіля».
22-11-2024 |
ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ |
23 листопада 2024 року Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
Цьогоріч ми втретє віддаємо шану жертвам сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни. Нинішні трагічні події та чергові злочини росіян демонструють, що жива пам’ять – надзвичайно важлива.
Усіх бажаючих запрошуємо до наукового читального залу (НБК, 8 поверх, кім. 802) де підготовлено перегляд літератури з фонду бібліотеки, яка розкриває історію цієї трагедії.
Цього дня згадаємо про мільйони людських життів, які втратила Україна. О 16:00 запалимо свічку пам’яті у вікні на знак скорботи за загиблими та віри в нашу Перемогу.
Пам’ятаємо, єднаємося, переможемо!
21-11-2024 |
ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА |
20-11-2024 |
ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА |
Починаючи з 2002 року, за регламентом ЮНЕСКО (UNESCO General Conference) у третій четвер листопада відзначався Міжнародний день філософії.
З 2005 року цей захід перейменовано на «Всесвітній день філософії». Цей день відзначається більш ніж у 80-ти країнах-членах ЮНЕСКО по всьому світу.
Докладніше
Безліч мислителів стверджували, що суть філософії полягає в подиві. І справді, філософія народжується з природного прагнення людських істот цікавитися собою і світом, у якому вони живуть. Як рефлексія любові до мудрості, філософія вчить нас мислити про думки, досліджувати фундаментальні істини, вивіряти посилки і будувати власні висновки. Протягом століть у різних культурах філософія народжувала концепції, ідеї та праці з обґрунтованого аналізу, і закладала основу критичного, незалежного і творчого мислення. Знайомлячи нас із різноманіттям існуючих в світі інтелектуальних течій, філософія сприяє діалогу культур. Стимулюючи інтерес до мислення і конструктивного обміну думками, вона сприяє створенню суспільства, в якому краще дотримуються принципи терпимості і поваги.
Головна мета — зробити філософію ближчою кожному: академіку, студенту та широкій аудиторії, усім, хто цікавиться такою діяльністю, яка відкриває нові можливості та простори для філософських розмислів, критичного мислення та дискусії.
Також суть святкування вбачається в тому, щоб знайти спільну платформу обговорення глобальних соціо-культурних перетворень, що відбуваються в наш час, прилучити людей до філософської спадщини, привідкрити сферу повсякденного мислення для нових ідей і стимулювати публічні дебати мислителів і громадянського суспільства щодо викликів, які встають перед соціумом сьогодні. 11-11-2024 |
ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ |
13 листопада український народ віддає данину пам’яті жертвам одного з найтрагічніших епізодів української історії – «батуринської різанини», згадуючи героїчних оборонців міста та його мешканців, які віддали свої життя за незалежність України.
Згідно із постановою Верховної Ради «Памʼятні дати та ювілеї 2018 року» з ініціативи Українського інституту національної пам’яті до переліку Днів пам’яті, які відзначаються на державному рівні, внесено Батуринську трагедію.
У День пам'яті Батурина, біля Пам'ятника жертвам Батуринської трагедії 1708 року на території Цитаделі Батуринської фортеці в пам'ять про захисників і мирних мешканців Батурина проходять меморіальні заходи.
Пропонуємо вашій увазі історичний дайджест “Загибель гетьманської столиці як не вивчений урок історії”.
06-11-2024 |
БІБЛІОТЕЦІ НТУ - 80! |
«Історія - не просто чергування епох і часів. Це і нескінченна галерея історичних портретів людей, які пройшли по землі». Д. А. Волкогонов
На початку листопада, разом з університетом, своє 80-річчя відзначає і Бібліотека, історія якої міцно пов’язана із славетною історією НТУ. «Професія бібліотекаря унікальна сама по собі вже тим, що немає меж, якими можна було б окреслити її функції. Робота складна, відповідальна, різнопланова, хоча на перший погляд легка, одноманітна і непомітна. Звичайно, ми не будуємо будинки, але щоденною працею прокладаємо дороги до світу знань і мудрості, самі навчаючись, навчаємо інших».
До ювілею, відділ ІТ та КЗ Бібліотеки підготував фотоальбом «Історія бібліотеки Національного транспортного університету в фотографіях». Переглянути …
04-11-2024 |
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ |
Пропонуємо до уваги користувачів нові надходження, що надійшли до фонду Електронної бібліотеки НТУ у жовтні поточного року.
Меню сайту: "Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (жовтень 2024)".
31-10-2024 |
САЙТ «ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА НТУ» |
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
У розділі «Ресурси з історії України» ми ділимось з вами і надзвичайно важливою добіркою книг про історію України. Тут книги і про далеке минуле, і про сучасну історію. Адже ми маємо памʼятати кожну сторінку історії України, щоби не допускати повторення трагічних подій. Переглянути …
29-10-2024 |
ТВОРЧА ВИСТАВКА |
В довідковому читальному залі (вул. М. Омеляновича-Павленка,1, поверх 3, кім. 345) відкрилася творча виставка робіт здобувачів освіти кафедри комп’ютерної, інженерної графіки та дизайну.
Відстріляні гільзи, силою мистецтва перетворилися на артоб’єкти, де студенти відобразили свою біль і почуття спричинені війною.
28-10-2024 |
КНИЖКОВА ВИСТАВКА |
З нагоди Дня української писемності та мови в навчальному читальному залі бібліотеки представлена книжкова виставка. З літературою можна ознайомитись в НБК, 8 поверх, 804 кім.