08-02-2023

ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЖІНОК І ДІВЧАТ У НАУЦІ

11 лютого, починаючи з 2016 року, за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Заснуванню цієї дати передувала прийнята 20 грудня 2013 р. резолюція Генеральної Асамблеї ООН «Наука, техніка та інновації в цілях розвитку», в якій зізнавався рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері. Вже через два роки на черговому пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН резолюцію (70/212) проголосили 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчат у науці. Україна належить до країн із високим рівнем участі жінок в наукових дослідженнях і розробках. Причому на даний момент в Україні жінок у науці 47% — майже вдвічі більше, ніж в середньому у світі.

У 2018 році була запроваджена українська премія, яка є частиною глобальної Програми L’ORÉAL-ЮНЕСКО “Для жінок у науці”. Вона створена для молодих жінок, які професійно займаються науковими дослідженнями у галузі STEM (наука, технології, інжиніринг, математика) та заохочення їх до розвитку української науки.

Докладніше

 

Українки успішно працюють у різних галузях наук. Найбільше жінок-науковців у галузі суспільних (65,8%), медичних (65,2%), гуманітарних (60,3%) наук. У галузі технічних наук їх всього - 34,1%.

За останні три роки число учасниць у відділеннях фізики, математики і астрономії Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН зросло на 10% у кожному відділенні, а у сфері технічних і комп’ютерних наук – на 15%. Така тенденція згодом виведе Україну в десятку світового рейтингу.

Паростки перших наукових шкіл КАДІ, заснованих нашими вченими , у тому числі жінками-науковцями дали непересічний урожай комплексу сучасних досліджень.

 

Серед перших жінок-науковців нашого Університету були:

Безбородова Горислава Борисівна;

Здерева Тамара Олександрівна;

Колосюк Діна Сергіївна;

Стасовська Оксана Артемівна.

 

Цю славетну традицію продовжують сучасні наукіні нашого Університету. Багато з них очолюють структурні підрозділи НТУ:

Автушенко Ірина Борисівна;

Базилюк Антоніна Василівна;

Бакуліч Олена Олександрівна;

Богачевська Ірина Вікторівна;

Воркут Тетяна Анатоліївна;

Заяц Ольга Василівна;

Козак Людмила Степанівна;

Комчатних Олена Вікторівна;

Лебідь Вікторія Вікторівна;

Ложачевська Олена Михайлівна;

Мейш Юлія Анатоліївна;

Парфентьєва Олена Геннадіївна;

Рутковська Інесса Анатоліївна;

Славінська Олена Сергіївна;

Філіпова Галина Андріївна;

Харченко Анна Миколаївна;

Хрутьба Вікторія Олександрівна;

Ципко Вікторія Віталіївна;

Чечет Анна Михайлівна;

Шевчук Леся Олесіївна;

Шпиг Альона Юріївна;

Ярова Руслана Василівна.

 

Ще багато жінок і дівчат НТУ присвятили своє життя науці, зробили особистий внесок у її розвиток та щодня діляться своїми знаннями зі студентами.

 

Вітаємо представниць прекрасної статі з Міжнародним днем жінок і дівчат у науці. Зичимо Вам натхнення до реалізації задумів, проєктів, суспільного визнання, упевненості у власних силах! 

 




Сторінка: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22