02-01-2025 |
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ |
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Університетська книгозбірня продовжує вас знайомити з фондом Електронної бібліотеки НТУ.
Вашій увазі пропонується бібліографічний покажчик «Надходження до електронної бібліотеки Національного транспортного університету за 2024 рік».
Переглянути повний текст видання ви можете скориставшись Електронною бібліотекою.
24-12-2024 |
СВЯТА І ПАМ'ЯТНІ ДНІ В УКРАЇНІ |
24-12-2024 |
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ |
31 грудня 1989-го року у складі київського метрополітену з’явилася станція «Золоті ворота». І майже одразу відомі зарубіжні видання внесли її до списку найгарніших станцій метрополітенів світу.
Станція метро «Золоті ворота» особлива. Вона не схожа на жодну іншу. Насправді, це своєрідний символ київського метро.
До 35-річчя від дня відкриття станції пропонуємо вашій увазі тематичний дайджест “Золоті ворота “ – як витвір мистецтва”.
23-12-2024 |
ПОРАДИ БІБЛІОТЕКАРЯ |
До бібліотеки Національного транспортного університету, у відділ художньої літератури, надійшли видання сучасного українського письменника і сценариста Андрія Кокотюхи.
Проведіть свій вільний час з книгою!
17-12-2024 |
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ |
Що ви знаєте про гривню? Виявляється, це грошова одиниця з тисячолітньою історією яка почалася з самого заснування Київської Русі. Вперше про неї згадується в “Повісті минулих літ”. Цікаво, що тоді вона мала три значення: монета, нагорода, гирька з точною вагою.
Виникнення та еволюція української валюти цікаві вченим і цінителям старовини, які займаються пошуком доказів становлення та розвитку фінансової системи України.
Пропонуємо вашій увазі бібліографічний покажчик «Як змінювалась українська гривня від Київської Русі до сьогодення» в якому представлені не тільки книги по цій тематиці, а також короткий нарис про історію української гривні.
09-12-2024 |
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ |
Пропонуємо до уваги користувачів нові надходження, що надійшли до фонду Електронної бібліотеки НТУ у листопаді поточного року.
Меню сайту: "Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (листопад 2024)".
05-12-2024 |
ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА |
День Збройних сил України встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році і відзначається щороку 6 грудня − у день прийняття Закону України «Про Збройні сили України».
Це свято самовідданості та благородства, якими володіють справжні визволителі та оборонці рідної землі. Це свято всіх тих, хто віддає свої знання, мужність, силу та професіоналізм справі оборони України. За плечима військових Збройних сил України славні традиції предків, великі звитяги козацтва та наших батьків і дідів. Захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням та обов'язком справжніх чоловіків та мужніх жінок. Українська армія є національною гордістю, гарантом стабільності та безпеки України.
Докладніше
На жаль, до нашої неньки-України прийшла страшна війна. Тисячі українців покинули всі свої справи, відмовились від затишку і сімейного тепла та пішли боронити рідну землю.
Сьогодні – це свято не лише свято професійних військових, а свято всієї країни, кожного добровольця, кожної сімʼї, чиї члени боронять нашу державу від ворога, усіх, хто допомагає Збройним силам України, донатить на армію, волонтерить, лікує поранених.
Ми всі розуміємо, завдяки кому маємо змогу працювати, вчитися та навчати студентів – завдяки воїнам, які віддали своє життя заради України, завдяки самовідданій службі Збройних сил України.
Не має слів, щоб вдячність передати, за подвиг ВАШ, там, де земля горить. Уклін низький, вам ВОЇНИ-СОЛДАТИ, хай МАТІР БОЖА збереже вас! 05-12-2024 |
САЙТ «ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА НТУ» |
Продовжуємо знайомити наших читачів із сайтом «Електронна бібліотека Національного транспортного університету».
Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі новий розділ «Корисні відео», у якому спеціалісти компанії «Наукові Публікації» діляться своїми секретами із науковцями.
Сподіваємось, завдяки цим відео-матеріалам ви досягнете омріяних дослідницьких вершин та станете на ще одну сходинку ближче у реалізації ваших наукових цілей. Приємного перегляду! Переглянути...
28-11-2024 |
ВСЕСВІТНІ ДНІ І МІЖНАРОДНІ СВЯТА |
29 ЛИСТОПАДА - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ІНФОРМАЦІЇ
Значення і вплив, який чинить інформація на людину досконально досі так до кінця і не вивчено. Цьому присвячуються численні дослідження, проводиться глибока наукова робота. Ті моменти, які вдається найбільш точно визначити, вказують на те, що інформація в тому чи іншому вигляді є одним з найголовніших компонентів взаємодії в природі людини і оточуючого нас світу.
Докладніше
Історія розвитку цивілізації пам’ятає кілька інформаційних революцій.
Перша безпосередньо пов’язана з винаходом писемності, тому що з’явилася унікальна можливість точної передачі знань від покоління до покоління.
Друга відбулася в середині XVI століття і була викликана винаходом друкарства, що радикально змінило індустріальне суспільство та культуру.
Третя припала на кінець XIX століття і пов’язана з винаходом електрики, завдяки якому з’явилися радіо, телефон, телеграф, які дозволили оперативно передавати інформацію.
Четверта в 70-х роках XX століття була зумовлена винаходом мікропроцесорної технології і появою персонального комп’ютера.
Сьогодні ми живемо під час п’ятої інформаційної революції, яка напряму пов'язана з формуванням і розвитком глобальних інформаційно-телекомунікаційних мереж.
Найбільш показовий приклад результатів п’ятої революції – Глобальна мережа Інтернет. Швидкості та обсяги оброблюваної інформації стрімко зросли, з’явилися унікальні можливості виробництва, передачі та розповсюдження інформації, а також нові види діяльності в мережах. Інтернет з високими швидкостями обміну інформацією та її доступністю для значної частини людства. За п'ять попередніх років людством було вироблено інформації більше, ніж за всю попередню історію. Обсяг інформації в світі зростає щорічно на 30 %.
З метою сприяння формуванню, розробці та координації єдиного світового інформаційного простору, в якому вже зараз перебуває вся світова спільнота, була створена громадська організація - Міжнародна академія інформатизації, яка, за даними проекту DilovaMova.com, з 1994-го року отримала статус асоційованого члена при департаменті громадської інформації Організації Об’єднаних націй, а починаючи з 1995-го року, стала Генеральним Консультативним органом Соціального і Економічного Рад ООН. В рамках цієї міжнародної академії проводиться значна науково-практична робота, організовуються Міжнародні форуми, відкриті для всіх країн і народів, дискусії та ділові зустрічі, круглі столи та міжнародні конференції. Щорічно, в останню п’ятницю листопада проводяться так звані юзвішінскіе читання, в рамках яких відзначається Всесвітній День Інформації.
Вчені та фахівці, громадські та державні діячі, що сприяють розвитку і прогнозуванню проблем інформаційних технологій, а також процесів у всіляких галузях господарства та інформаційно-виробничої діяльності знаходяться в постійному пошуку рішень, що стосуються інформаційної складової нашого суспільного та соціального життя.
Але важливо відзначити, що відбувається лавиноподібне наростання маси різноманітної інформації, яка отримала назву «інформаційного вибуху». А тут вже недалеко і до «інформаційного стресу». Останнім часом психологи заговорили про те, що невміння користуватися інформаційними технологіями та самої одержуваної інформацією, а вірніше, контролювати її якість і об'єм, призводить до так званого «інформаційного стресу», що може бути чревате як соціальними наслідками, так і проблемами зі здоров'ям. І важливо пам'ятати про це.
Головна мета цього дня – навчити суспільство вміло користуватися інформацією.
Якщо раніше говорили, «хто володіє інформацією, володіє світом» то зараз, враховуючи, що інформаційне навантаження досить потужне, недостатньо володіти інформацією, необхідно вміти безпечно нею користуватись.
У нашій країні йде війна і фейкових новин, які намагаються сіяти хайп та дезінформацію, з’являється більше, ніж звичайно.
Правила інформаційної гігієни під час війни:
1. Перевіряйте джерела. Не вірте новинам з першої ліпшої стрічки чи репосту. Пам’ятайте, що фейки поширюються швидше, ніж правда! Довіряйте лише офіційній інформації. Наприклад: Міністерству оборони, Генштабу або Президенту.
2. Відправляйте сенсаційні новини у «карантин» на деякий час. Цілком вірогідно, що заголовки, що зловили хайп – були фейковими, перебільшеними, а саму новину можуть спростувати вже через пару годин.
3. Менше паніки. Не треба постити «зраду», шукати теорії змови та підбивати друзів до нервування. Зберігайте спокій, паніка ще нікому не допомагала.
4. Не потрібно читати одну й ту саму новину різними словами. Не зациклюйтесь. Перепочиньте. Попрацюйте. Візьміть себе в руки.
5. Почитайте нейтральні іноземні ЗМІ. Якщо натикаєтесь на російську пропаганду – краще заблокуйте такий пост, пожалійтеся на нього або спростуйте у коментарях. При цьому, не вступайте у гнівні розмови – адекватної реакції від провокаторів не буде.
6. Не вступайте у політичні дискусії у коментарях з незнайомими людьми. Соцмережі заповнені тролями та ботами, конструктиву з ними не вийде.
7. Відрізняйте думку експертів від думок звичайних людей, любителів теорій змови, емоційних та маніпуляційних висловлювань.
8. Заспокойтеся. Не пишіть у стані афекту. Свої думки теж відправте у карантин на пару годин. Якщо емоції вляглися, а ви все ще хочете опублікувати ту думку – робіть це.
9. Спробуйте заспокоїти близьких, які піддалися паніці. Наприклад, запропонуйте їм почитати блог про медіаграмотність та маніпулювання нашою думкою через ЗМІ. Нехай зрозуміють, що не все, що ми чуємо з екранів – правда.
10. Не поширюйте сумнівні пости, не репостіть неперевірену інформацію з приводу воєнного стану або ситуації в країні.
11. Поширюйте офіційні оголошення, інформацію з перевірених джерел про можливість допомоги волонтерам, тощо. Намагайтесь не поширювати гучні заяви та гасла політиків.
12. Стежте за оновленнями та можливим спростуванням новин, особливо тих, у які ви повірили та поширили.
13. Якщо ви створюєте контент – не пишіть непідтверджені факти про війну. Навіть якщо дуже хочеться поділитись «сенсацією».
14. Російські ЗМІ – навіть ті, які звуться у них «демократичними» – часто поширюють дезінформацію. Це вони ж писали 25 листопада про «порушення кордонів РФ». Будьте обережні.
15. «Політологам», «політтехнологам», «політекспертам» не можна сліпо довіряти. Їхня незалежність та незаангажованість під великим питанням.
27-11-2024 |
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ |
НАЙКРАЩИЙ КИЇВСЬКИЙ ГУБЕРНАТОР І ФІЛАНТРОП НАЙВИЩОГО ҐАТУНКУ
До 225-ї річниці від дня народження Фундуклея Івана Івановича, мецената, київського губернатора (1839-1852 рр.), краєзнавця, почесного громадянина Києва.
Так одразу й не згадаєш, хто з київських губернаторів зробив стільки для міста, скільки зробила одна людина - Іван Іванович Фундуклей. Можливо, такі, як він, справді народжуються раз на сто років, а може, й рідше... У такому разі Києву неймовірно пощастило: в його історії був унікальний губернатор. Рідкісна людина, як говорили в XIX столітті, - філантроп найвищого ґатунку. Івану Івановичу за життя навіть пам'ятник хотіли поставити, але якось не склалося. Докладніше...