30-09-2020

ЦІКАВИНКИ

 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.

Докладніше

 
Звичайно ж іноді книги безповоротно гинули в запалі пожеж і військових баталій, згадаємо лише знамениту Олександрійську бібліотеку. Так, з Софіївської бібліотеки збереглися тільки лічені екземпляри, серед яких найвідоміші - це безцінне Євангеліє. Примітно, що саме Слово Боже, Слово про спасіння і про Спасителя, було для людей найбільш цінною книгою, гідною збереження для наступних поколінь. Книга - Рейнське Євангеліє, на якій приносили клятву французькі королі, а нині, продовжуючи цю традицію, приносять присягу президенти Франції, колись вивезла з Києва Анна, дочка Ярослава Мудрого, це одна з тих небагатьох збережених книг знаменитої Софіївської бібліотеки.
Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ № 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. В Україні він відзначається 30-го вересня. За даними проекту DilovaMova.com, ще з ХІІІ століття, в момент створення Галицько-волинського князівства на Західній Україні вже почався активний бібліотечний рух. При дворі філософа і книжника князя Володимира Васильковича була створена велика книжкова рукописна майстерня. Звичайно поява друкарства в середині XV століття справило грандіозні зміни по всьому світу, це не могло не торкнутися бібліотечної справи. Масштабний розвиток і поширення бібліотек почалося в XVI столітті. У Львові та Острозі з’явилися великі книгосховища. Вони створювалися при освітніх установах. Бібліотека Київської академії була організована в XVII столітті, а в XVIII столітті наявність бібліотек увійшло в моду у заможних і шляхетських родів, козацьких старшин, будинків єпископів, при монастирях і різноманітних школах.
До другої половини ХІХ і початку ХХ століття в землях Західної України, що входила тоді під протекцію Австро-Угорщини, стала діяти ціла мережа культурно-освітніх осередків, під назвою «Просвіта». До 1914-го рока Просвіта налічувала близько 78-ми філій і 2944-х читальних закладів по всьому краю, покриваючи 75% українських населених пунктів Галичини. До 1939-го рока цей показник виріс до 85%.
За часів радянської влади бібліотечна справа була невід’ємною частиною державної політики.
На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (НБУВ, сленг. Вернадка), Державна історична бібліотека, Державна бібліотека України для дітей, Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого і т. д. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.


30-09-2020

НАШІ ВІТАННЯ

 

30 ВЕРЕСНЯ - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК!

В цей день традиційно відзначається свято бібліотек. Бібліотека – ланка навчально-виховного процесу університету і помічник в пошуку інформаційних ресурсів. Сьогодні Бібліотека НТУ не лише сховище документів, але й живий простір, до якого приходять читачі, щоб провести разом дозвілля й навчитися новому.

Вітаємо всіх наших колег та користувачів з святом, бажаємо творчого піднесення та професійного росту, удачі у всіх починаннях, щастя і добра вам і вашим родинам.

 

З повагою, колектив бібліотеки НТУ

 28-09-2020

ПЕРШОКУРСНИКУ

 

 

ГРАФІК ОБСЛУГОВУВАННЯ

СТУДЕНТІВ 1 КУРСУ

ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА,

ФАКУЛЬТЕТУ ТРАНСПОРТНОГО БУДІВНИЦТВА

НА АБОНЕМЕНТІ НАВЧАЛЬНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

(НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кім. 907) 

 

Студенти обслуговуються з 09.00 до 17.30

 

12, 13, 15, 16 жовтня - ЕП, ТП, ФП, ІП, БІ, СА, ПТ, ГЗД, ГБ, ЕП-тех.

 

 28-09-2020

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

 

 

 

ДО ЮВІЛЕЮ

 

Пропонуємо до перегляду віртуальну книжкову виставку, присвячену 80-річчю доктора технічних наук, професора, академіка Транспортної академії України, завідувача кафедри «Автомобілів» НТУ Сахно Володимира Прохоровича (меню сайту : "Ресурси бібліотеки / Віртуальні виставки").

 

Інформаційно-бібліографічний відділ

 

 24-09-2020

ПЕРШОКУРСНИКУ

 

ГРАФІК ОБСЛУГОВУВАННЯ

СТУДЕНТІВ 1 КУРСУ

ФАКУЛЬТЕТУ АВТОМЕХАНІЧНОГО

НА АБОНЕМЕНТІ НАВЧАЛЬНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

(НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кім. 907) 

 

Студенти обслуговуються з 09.00 до 17.30

 

5, 6, 7, 8, 9 жовтня - АД, МШ (СМ), МШ (ДМ), АБ, ЕМ, ГМ, ДН, АА, ДД, ЕО, АА-тех., ЕМ-тех., ДД-тех., МШ-тех.22-09-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

Запрошуємо переглянути перелік навчально-методичних видань професорсько-викладацького складу НТУ, які були передані до бібліотеки у вересні місяці (меню сайту : "Електронна бібліотека / Поточні видання НТУ").

 

 

 

 22-09-2020

ЦІКАВИНКИ

 

22 ВЕРЕСНЯ – ДЕНЬ БЕЗ АВТОМОБІЛІВ

Як важливо для нас дихати? А як важливо для нас дихати свіжим повітрям? Як важлива для нас фізична активність? Найактуальніша тема в нашому сучасному світі. Для багатьох з нас використання автотранспорту вже давно є чимось природним і не викликає ніяких протиріч. Зрідка повз нас проходять ненав’язливі думки про те, а що було б, якби автомобіль так і не був винайдений. Хтось відкидає подібні думки геть, хтось починає мріяти, згадуючи про те, що це вже колись було. Було, тільки не з нами, тільки не в нашому житті.

 

Докладніше

 

22 вересня – День без автомобілів (World Carfree Day).

 

Вперше цей день відзначили в 1998 році у Франції, коли в ряді міст було припинено автомобільний рух. У наступні роки цю традицію запозичили інші європейські країни та міста, останніми роками – і деякі неєвропейські країни (наприклад, Канада, США). День без автомобілів святкують за рішеннями органів місцевої влади. Як правило, в цей день забороняється їздити на автомобілях, мешканці використовують альтернативні способи пересування. Часом акція триває більше ніж один день. Мета такого заходу – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень концентрації вихлопних газів у міському повітрі, зменшити шумове навантаження, сприяти розвиткові альтернативних видів пересування. День без автомобілів в Україні офіційно не відзначають, однак такі акції проходять за ініціативою громадськості чи місцевих органів влади в деяких містах України.

 

Наростаюча популярність Всесвітнього Дня без автомобілів цілком зрозуміла. Крім того, багато хто з нас вже зараз розуміють, що двигуну внутрішнього згоряння, котрий працює на перероблених нафтопродуктах, є безліч прекрасних і перспективних альтернатив. Це не тільки нові технології, які приходять на зміну бензиновим і дизельним двигунам, але і добре забуті старі - велосипеди, громадський транспорт і піші прогулянки. У багатьох з нас це може викликати іронічну посмішку, проте давайте задумаємося і спробуємо провести тільки один день без використання особистого автотранспорту. Цим ми неодмінно внесемо істотний внесок не тільки в наше власне здоров’я, здоров’я наших дітей і близьких, але здоров’я нашої рідної планети, позитивно впливаючи на оточуючу нас екологію!

 22-09-2020

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Пропонуємо ознайомитись з переліком повнотекстових видань професорсько-викладацького складу НТУ Кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки, які надійшли до фонду бібліотеки (меню сайту : "Ресурси бібліотеки /  Нові надходження"). 

 

Повнотекстові видання Кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки (2006-2019). Частина 1

Повнотекстові видання Кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки (2013-2019). Частина 2

 

 17-09-2020

ПЕРШОКУРСНИКУ

 

ГРАФІК ОБСЛУГОВУВАННЯ

СТУДЕНТІВ 1 КУРСУ

ФАКУЛЬТЕТУ ТРАНСПОРТНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

НА АБОНЕМЕНТІ НАВЧАЛЬНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

(НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кім. 907) 

 

Студенти обслуговуються з 09.00 до 17.30

 

28, 29, 30 вересня - 1, 2 жовтня - МП, МС, ВП, УТ, УР, ПР, ДЗ, ІБК, КН, УТ-тех., МП-тех., МС-тех., ВП-тех., КН-тех., ІБК-тех., УР-тех., ДЗ-тех.

 15-09-2020

ПЕРШОКУРСНИКУ

 

ГРАФІК ОБСЛУГОВУВАННЯ

СТУДЕНТІВ 1 КУРСУ

ФАКУЛЬТЕТУ МЕНЕДЖМЕНТУ, ЛОГІСТИКИ ТА ТУРИЗМУ

НА АБОНЕМЕНТІ НАВЧАЛЬНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

(НБК по вул. М. Бойчука, 42, поверх 9, кім. 907) 

 

Студенти обслуговуються з 09.00 до 17.30

 

21, 22, 23, 24, 25 вересня - МН (МО). МН (МЗД, МПД), МН (ЛГ), ФТ, ОА, ТР, ТРМ, МР, ЦТО, ТР-тех., МН (ЛГ)-тех., МН (МО)-тех., ФТ-тех., ОА-тех.

 
Сторінка: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23