10-05-2023 |
БІБЛІОТЕКА - ДОСЛІДНИКАМ |
ВИМОГИ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ КАНДИДАТА ТА ДОКТОРА НАУК У 2023 РОЦІ
Здобуття наукового ступеня кандидата або доктора наук вимагає від вчених значної кваліфікації, навичок та наукової активності. Зокрема, необхідно підготувати власну дисертацію та опублікувати низку наукових статей. У цій статті ми розглянемо основні вимоги до здобуття цих наукових ступенів у 2023 році.
Докладніше
Загальні вимоги для здобуття наукового ступеня
Відповідно до Порядку присудження наукових ступенів, існують такі вимоги:
- Наукові ступені кандидата та доктора наук присуджуються особам, які мають повну вищу освіту, глибокі професійні знання та значні досягнення в певній галузі науки.
- Наукові досягнення на здобуття наукового ступеня подаються у вигляді дисертації (спеціально підготовленої кваліфікаційної наукової праці на правах рукопису) або опублікованої монографії, або наукової доповіді щодо сукупності статей.
- Документи, що підтверджують практичне використання отриманих претендентом результатів – впровадження у виробництво, достатня дослідно-виробнича перевірка, отримання нових кількісних та якісних показників, суттєві переваги пропонованих технологій, зразків продукції, матеріалів тощо.
Отримання ступеня кандидата наук:
- Науковий ступінь кандидата наук здобувається на третьому рівні вищої освіти на основі ступеня магістра.
- Кандидатська дисертація: повинна містити нові науково обґрунтовані результати проведених здобувачем досліджень, які вирішують конкретне наукове завдання, що має важливе значення для певної галузі науки; подається до захисту лише за однією спеціальністю.
- Наявність необхідної кількості та видів наукових публікацій, включаючи статті у виданнях Категорії Б, міжнародних наукометричних базах Scopus та Web of Science, а також монографії чи глав монографії.
- Активна участь у наукових конференціях, семінарах та симпозіумах.
- Здобувач наукового ступеня кандидата наук, який не має повної вищої освіти в галузі науки, з якої підготовлено дисертацію, складає додаткові кандидатські іспити, перелік яких визначає спеціалізована вчена рада за програмами, затвердженими МОН.
- Наукові ступені в галузі медичних та ветеринарних наук можуть бути присуджені претендентам, які мають відповідно повну вищу медичну та ветеринарну освіту. За окремими науковими спеціальностями наукові ступені в галузі медичних та ветеринарних наук можуть бути присуджені претендентам, які мають повну вищу біологічну освіту.
- Ступінь кандидата наук присуджується спеціалізованою вченою радою вищого навчального закладу (наукової установи) внаслідок успішного виконання здобувачем вищої освіти відповідної освітньо-наукової програми та публічного захисту дисертації у спеціалізованій вченій раді.
Здобуття ступеня доктор наук:
Загальні вимоги для здобуття ступеня доктора наук можуть змінюватись в залежності від країни та спеціалізації. Загалом, основні вимоги до претендента на отримання наукового ступеня доктора наук зазвичай включають такі пункти:
- Науковий ступінь доктора наук набувається особою на науковому рівні вищої освіти на основі ступеня доктора філософії за умови проведення оригінальних досліджень, отримання наукових результатів, що забезпечують вирішення важливої теоретичної чи прикладної проблеми, що мають загальнонаціональне чи світове значення та опубліковані у наукових фахових виданнях.
- Наявність наукового ступеня кандидата наук чи його еквівалента.
- Наявність значного досвіду наукової роботи та практичної діяльності у своїй галузі знань.
- Підготовка та захист докторської дисертації, що є науковим дослідженням, виконаним на високому рівні і вносить істотний внесок у розвиток даної наукової галузі.
- Наявність необхідної кількості та видів наукових публікацій, включаючи статті у виданнях Категорії Б, міжнародних наукометричних базах Scopus та Web of Science, а також монографії чи глав монографії.
- Активна участь у наукових конференціях, семінарах та симпозіумах, а також наукове керівництво молодими вченими та аспірантами.
- Значимість та практична значимість результатів досліджень, виконаних здобувачем.
- Успішне проходження атестації перед експертною комісією, включаючи захист докторської дисертації та участь у дискусії з опонентами.
Допускається за рішенням МОН подання до докторської ради докторської дисертації раніше п'ятирічного терміну після отримання ступеня кандидата наук у разі вагомого особистого внеску претендента на забезпечення розвитку відповідної галузі науки, що стосується наукових результатів докторської дисертації. Підтвердженням вагомого особистого внеску претендента на забезпечення розвитку галузі науки, з якої підготовлено дисертацію, може бути:
- наявність трьох патентів на винахід, які пройшли кваліфікаційну експертизу та стосуються наукових результатів докторської дисертації;
- наявність не менше трьох публікацій на тему докторської дисертації у виданнях, віднесених до першого, другого квартилів (Q1, Q2) відповідно до класифікації SCImago Journal and Country Rank або Journal Citation Reports;
- нагородження державними нагородами (преміями) України чи інших держав за отримані здобувачем наукові результати, відображені у його докторській дисертації.
Вимоги до наукових публікацій
Вимоги до кількості та видів необхідних публікацій для отримання ступеня доктора або кандидата наук можуть змінюватись в залежності від навчального закладу, країни та наукової спеціалізації. Важливо заздалегідь вивчити правила та норми, встановлені конкретним навчальним закладом чи науковою спільнотою, аби успішно пройти атестацію.
Загалом основні вимоги до публікацій зазвичай включають:
- Наявність певної кількості наукових статей, опублікованих у журналах, що рецензуються, включаючи журнали Категорії Б, і індексуються в міжнародних наукометричних базах даних, таких як Scopus і Web of Science.
- Публікації у міжнародних журналах, збірниках наукових праць, актах конференцій та інших авторитетних виданнях, визнаних науковою спільнотою.
- Різноманітність видів публікацій, включаючи оригінальні дослідження, огляди, методологічні статті та інші форми наукових праць, що свідчать про глибину знань та навичок претендента.
- Можливі вимоги до якості та рейтингу наукових журналів, в яких розміщені публікації, а також до наукового внеску претендента на ці роботи (наприклад, перше авторство або участь у колективних роботах).
За темою дисертації зараховуються публікації:
- з наведенням обґрунтування отриманих наукових результатів відповідно до мети статті (поставленого завдання) та висновків;
- у наукових фахових виданнях, які на дату їх публікації були внесені до переліку наукових видань, затвердженого в установленому законодавством порядку;
- у наукових періодичних виданнях інших держав за напрямом, за яким підготовлено дисертацію, при повноті викладу матеріалів дисертації;
- у кількості не більше однієї статті в одному випуску (номері) наукового фахового видання.
За темою дисертації не зараховуються публікації, в яких повторюються наукові результати, опубліковані раніше в інших наукових публікаціях, що увійшли до мінімальної кількості публікацій на тему дисертації.
Публікації для кандидата наук
За темою дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук потрібна наявність не менше трьох наукових публікацій, з яких:
- не менше однієї статті у наукових виданнях інших держав за напрямом, за яким підготовлено дисертацію. До такої публікації може прирівнюватись публікація у наукових фахових виданнях України, які включені до міжнародних наукометричних баз, рекомендованих Національним агентством;
- одна стаття може бути опублікована у електронному науковому фаховому виданні;
- з галузей знань природничо-технічного спрямування замість однієї статті може бути приєднаний один патент на винахід (авторське свідоцтво про винахід), який пройшов кваліфікаційну експертизу і безпосередньо стосується наукових результатів дисертації (за наявності);
- не більше одного посібника (для дисертацій у галузі знань педагогічного спрямування);
- замість однієї статті може бути залучена монографія, у тому числі колективна;
- статті у наукових вітчизняних та міжнародних рецензованих фахових виданнях, включених до переліку наукових видань.
Публікації для доктора наук
За темою дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук потрібна наявність 15 наукових публікацій, з яких:
- не менше п'яти публікацій у наукових фахових виданнях інших держав за напрямом, за яким підготовлено дисертацію, зокрема статті, опубліковані в матеріалах наукових конференцій, конгресів, симпозіумів, семінарів, проведених в інших державах. До таких публікацій можуть прирівнюватися публікації у наукових фахових виданнях України, які включені до міжнародних наукометричних баз, рекомендованих Національним агентством;
- не більше п'яти публікацій у електронних наукових фахових виданнях;
- з галузей знань природничо-технічного спрямування замість трьох статей можуть бути приєднані три патенти на винахід (авторські свідоцтва про винахід), які пройшли кваліфікаційну експертизу і безпосередньо стосуються наукових результатів дисертації (за наявності);
- не більше трьох монографій, у тому числі колективних, крім опублікованої монографії, що подається на здобуття наукового ступеня кандидата наук (доктора філософії);
- не більше трьох посібників (для дисертацій у галузі знань педагогічного спрямування);
- статті у наукових вітчизняних та міжнародних рецензованих фахових виданнях, включених до переліку наукових видань.
Академія статей
10-05-2023 |
КНИЖКОВА ВИСТАВКА |
Кожного року у другу неділю травня Україна відзначає на державному рівні День матері (цього року 14 травня) відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. В Україні мати споконвіку асоціювалася з берегинею сім’ї. Саме від неї залежить виховання дитини та прищеплення любові до рідної землі. Саме вона бореться за духовне збереження своїх дітей, за свідоме ставлення їх до своєї національної спадщини та походження.
З нагоди цього свята на абонементі художньої літератури (НБК, 8 поверх, кім. 803) оформлена книжкова виставка. Увазі користувачів пропонується різноманітна література з фонду бібліотеки НТУ, яка стосується матері, що підтримує домашнє вогнище та є джерелом ніжності, любові та краси.
В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
Історія свята така : у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів у пам'ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ , законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. ЇЇ старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято.
В Україні День матері святкували з 1929 року. Ініціатором впровадження Дня матері була Олена Кисилівська, редактор тижневика «Жіноча доля». Але з часом про це свято було забуто, і лише в 1999 році згадали про нього.
08-05-2023 |
ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ |
08-05-2023 |
ДО ДНЯ НАУКИ |
Сорбонна – найстаріший університет Парижа, найзнаменитіший і найбільший вуз у Франції.
В 1150 році Робер де Сорбон став ініціатором злиття декількох монастирських шкіл. В той час монастирські школи були взірцем освіти з дуже високим рівнем знань. Після злиття цих шкіл з’явилася зовсім нова освіта. Священик відкрив у Парижі богословську школу з гуртожитком для бідних студентів спочатку на шістнадцять чоловік.
Ще за життя засновника, школа отримала світову славу. Вона надавала у своєму гуртожитку місця для студентів головних національностей Європи - французам, німцям, англійцям та італійцям – спочатку по чотири, а потім по дев’ять людей кожної національності. Було започатковано 4 факультети: теологічний, медичний, юридичний, артистичний. Докладніше
04-05-2023 |
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ |
Павло Петрович Скоропадський – останній гетьман України, талановитий воєначальник і палкий патріот України, якому вдалося в надзвичайно важливих умовах революції та громадянської війни провести фундаментальні державні реформи в Україні, зайнятись держаним будівництвом молодої української держави. Нащадок гетьманського роду, шанувальник козацької слави, він зміг відродити національні традиції, створивши моду на все українське.
Пропонуємо Вашій увазі бібліографічний огляд “Останній гетьман України”.
У цьому огляді ми звертаємо Вашу увагу на Павла Скоропадського як на фундатора Української академії наук. Але, якщо Вас цікавить постать гетьмана Скоропадського та його діяльність на чолі Української Держави, пропонуємо переглянути книги, які дадуть можливість пізнати цю суперечливу людину, відчути його внутрішній світ і зрозуміти його світогляд.
02-05-2023 |
ДАРУНКИ БІБЛІОТЕЦІ |
З питань передачі книг звертайтеся до відділу комплектування документів за адресою:
м. Київ, вул. М. Бойчука, 42. поверх 8, кімната 806.
телефон. : +38 (044) 284-70-13
З питань передачі електронних повнотекстових видань звертайтеся до відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечння бібліотеки за адресою:
м. Київ, вул. М. Бойчука, 42. поверх 9, кімната 903.
телефон. : +38 (044) 284-70-13
e-mail: vike-victory@ukr.net
01-05-2023 |
ДО ДНЯ НАУКИ |
МЕДАЛЬ БЛЕЗА ПЕСКАЛЯ
Медаль імені Блеза Паскаля, відомого французького вченого ХVII ст., математика і фізика, філософа і письменника – одна з вищих міжнародних нагород – засновано Європейською академією наук у 2003 році. Присуджується як визнання видатного особистого внеску нагороджуваного вченого в науку і технології, а також заради сприяння розвиткові дослідницьких навиків в освіті. Рішення про присудження нагороди ухвалює спеціальний комітет Європейської академії наук. За ступенем престижності в міжнародній науковій спільноті цій нагороді належить перше місце після Нобелівської премії.
Докладніше
Олександр Миколайович Гузь – видатний вчений в галузі механіки деформованих тіл та механіки суцільних середовищ, ім’я якого широко відоме у світі, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державних премій України та СРСР, Золотої медалі ім. В.І. Вернадського НАН України, кількох іменних премій НАН України, численних міжнародних премій, директор Інституту механіки ім.. С.П.Тимошенка НАН України, доктор технічних наук, професор, академік НАН України.
Вражає перелік наукових праць Олександра Миколайовича, в яких висвітлено одержані ним наукові результати. Академік О. М. Гузь написав і опублікував понад 70 монографій (з них 20 – без співавторів) та близько 1000 наукових статей (понад 400 з них – без співавторів). У закордонних видавництвах опубліковано англійською мовою шість монографій О. М. Гузя.
Серед його учнів 36 докторів і близько 100 кандидатів наук. За особистої
Участі та під керівництвом цього вченого вийшло у світ 12-томне видання «Механіка композитів», інші багатотомні фундаментальні праці про методи розрахунку оболонок, механіку композитних матеріалів та елементів конструкцій, просторові задачі теорії пружності та пластичності тощо.
О. М. Гузь – головний редактор міжнародного наукового журналу «Прикладна механіка», який є невід’ємною частиною структури Інституту механіки ім.. С. П. Тимошенко НАН України. З 1965 р. журнал перекладається англійською мовою і видається в США.
У 2007 році Олександра Миколайовича було нагороджено медаллю Блеза Паскаля. Він єдиний з українських науковців, кого було удостоєно цієї відзнаки. 01-05-2023 |
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ |
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Фонд Електронної бібліотеки поповнився новими повнотекстовими виданнями. Усі бажаючі можуть ознайомитися із новинками кафедр переглянувши меню сайту : "Бібліотечний гід / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (квітень 2023)".
25-04-2023 |
ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ |
Атомний Вій опустив бетонні повіки,
Коло накреслив навколо себе страшне,
Чому Звізда – Полин упала в наші ріки?
Хто сіяв цю біду і хто її пожне?
Ліна Костенко
26 квітня 2023 року відзначаються 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. З того часу в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.
Нагадаємо, що під час російського вторгнення в Україну Чорнобильська АЕС була окупована російськими військами. Станцію звільнили 31 березня.
04-04-2023 |
БЕЗКОШТОВНИЙ ДОСТУП ДО ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ |