29-01-2024 |
ДАРУНКИ БІБЛІОТЕЦІ |
29-01-2024 |
ВЕБІНАРИ |
РОЗКЛАД ВЕБІНАРІВ ВІД CLARIVATE НА ЛЮТИЙ 2024 РОКУ
У 2024 році компанія Clarivate продовжує безкоштовні вебінари українською у форматі онлайн на платформі Zoom. Вже відкрито реєстрацію на вебінари, що відбудуться у лютому.
Докладніше
23-01-2024 |
ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ |
28 січня 2024 року першому космонавту України, Герою України Леоніду Костянтиновичу Каденюку виповнилося б 73 роки…
Леонід Костянтинович Каденюк — український льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт, генерал-майор авіації, перший і єдиний астронавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України, Президент Аерокосмічного товариства України, радник Прем’єр-міністра України та Голови Державного космічного агентства України, Почесний доктор Чернівецького Національного університету імені Ю. Федьковича.
Перший космонавт незалежної України Леонід Костянтинович Каденюк полетів у космос 19 листопада 1997 року. Значення цього польоту для престижу нашої держави в світі важко переоцінити: вперше в історії атрибути української державної символіки – прапор та герб України – були доставлені на космічну орбіту, і вперше звуки національного гімну лунали над планетою Земля. Докладніше
08-01-2024 |
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ |
03-01-2024 |
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ |
ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
9 січня 1924 року народився Сергій Параджанов, кінорежисер, сценарист. Вірменин, який народився у Тбілісі, сидів у російській в’язниці - за український націоналізм.
Сергій Параджанов — особистість непересічна в усьому, починаючи з походження (в енциклопедичному словнику його називають «грузинським і українським режисером вірменського походження») і закінчуючи усім його життям. У середині 1960-х він увірвався в світовий кінематограф фільмом «Тіні забутих предків», і з того часу про нього не припиняють говорити. Ексцентричний, непередбачуваний, епатажний Параджанов не бажав і не міг жити «за правилами». Зрозуміло, що багатьом це не подобалось. Як сказав сам режисер, влада викреслила його з життя на 15 років — його то саджали до в’язниці, то просто не давали працювати. І все-таки він вижив і продовжив творити.
До ювілею Сергія Параджонова інформаційно-бібліографічний відділ підготував тематичний дайджест “Небезпечно вільна людина”.
Переглянути повний текст видання ви зможете скориставшись Електронною бібліотекою Національного транспортного університету.
02-01-2024 |
ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ |
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Університетська бібліотека продовжує вас знайомити з фондом Електронної бібліотеки НТУ.
Вашій увазі пропонується бібліографічний покажчик «Надходження до електронної бібліотеки Національного транспортного університету за 2023 рік».
Переглянути повний текст видання ви можете скориставшись Електронною бібліотекою та сторінкою бібліотечного сайту «Е-Бібліотека НТУ / Видання кафедр».
31-12-2023 |
СВЯТА УКРАЇНИ |
28-12-2023 |
ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ |
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!
Фонд Електронної бібліотеки поповнився новими повнотекстовими виданнями. Усі бажаючі можуть ознайомитися із новинками переглянувши меню сайту : "Бібліотечний гід / Нові надходження / Надходження до Електронної бібліотеки (грудень 2023)".
21-12-2023 |
ЦИКЛ ВЕБІНАРІВ ДЛЯ СПІЛЬНОТИ ЗВО |
Дата та час проведення: 9 січня 2024 р. з 11:30 до 13:00.
ТЕМА “ЛІЦЕНЗІЇ СС – ОДИН З МЕХАНІЗМІВ ФОРМУВАННЯ ЕКОСИСТЕМИ ВІДКРИТИХ ОСВІТНІХ РЕСУРСІВ (OER) В УКРАЇНІ”.
Говоритимемо про:
* Чому саме Ліцензії СС забезпечують фундаментальність «будівельних» блоків для OER?
* Які аргументи є найбільш дієвими для викладачів і всіх освітян в прийнятті та адаптації OER?
* Чи актуальні ліцензії СС для питання "GPT чат + створення OER"?
* Практики використання OER в похідних творах (адаптації/ремікс) в Politecnico di Milano тощо.
Вебінари відбуватимуться на платформі ZOOM.
Реєстрація за покликанням
Докладніше
Мета вебінарів: Відповідно до рішень/рекомендацій ЮНЕСКО та Євросоюзу довести можливість і необхідність долучення ЗВО України до формування екосистеми відкритих освітніх ресурсів (OER) в державі, зокрема для подолання кризи нестачі сучасного доступного освітнього контенту українською мовою та формування пулу безкоштовних, доступних, інклюзивних відкритих підручників для вищої освіти в період воєнного стану в державі.
Спікерами у вебінарах запрошені визнані закордонні й вітчизняні викладачі, науковці, бібліотекарі, фахівці з авторського права та ІТ-технологій.
Хто може розказати про Ліцензіїї СС краще, ніж практики світового рівня?
Спікери:
- Jennryn Wetzler, Director of Learning and Training, Creative Commons (США)
- Paola Corti, Key Specialist at the Department of Innovations in Education, Politecnico di Milano (Італія), Mentor for UNESCO Open Education for a Better World.
Організатори:
- Український державний університет науки і технологій
- Секція університетських бібліотек ВГО Українська бібліотечна асоціація
- SPARC Europe & ENOEL.
18-12-2023 |
ДО 190 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ |
22 грудня виповнюється 190 років від дня народження відомої української письменниці, перекладачки, класика української літератури, Марії Вілінської – більше відомої за літературним псевдонімом Марко Вовчок. Вона була чи не єдиною жінкою, яка писала про історичне минуле України, а її твори високо оцінили представники демократичного напряму в літературі, відзначаючи його соціальне спрямування.
З літературною спадщиною Марка Вовчка ви можете ознайомитись переглянувши книжкову виставку та матеріали про життєвий і творчий шлях письменниці на абонементі художньої літератури (НБК, 8 поверх, 803 кімната).
Для пошуку інших видань радимо скористатись електронними ресурсами бібліотеки.