03-02-2025

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ПОВНОТЕКСТОВИХ ВИДАНЬ

 

 

 

 

Пропонуємо до уваги користувачів нові надходження за січень 2025 року, що надійшли до фонду Електронної бібліотеки НТУ (меню сайту: Ресурси бібліотеки / Нові надходження / Нові надходження до Електронної бібліотеки). Переглянути…



01-02-2025

БІБЛІОТЕКА - ДОСЛІДНИКАМ

 

ШАНОВНІ НАУКОВЦІ!

На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України опубліковані "Методичні рекомендації щодо управління науковими даними для закладів вищої освіти та наукових установ у частині визначення механізмів збереження та повторного використання наукових даних".

Вони є документом рекомендаційного характеру, що містить практичні вказівки стосовно організації процесу управління науковими (дослідницькими) даними з метою забезпечення їх зберігання, пошуку, доступу до них та їх повторного використання. Ці Методичні рекомендації призначені для використання науковими установами, закладами вищої освіти, науковими підрозділами установ, організацій, підприємств, науковими та науково-педагогічними працівниками, аспірантами, докторантами, студентами, які проводять наукові дослідження.

Ознайомитися з документом можна за покликанням: МОН - Інформаційно-методичні матеріали.

 



31-01-2025

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

 

УКРАЇНА. ВІЙНА ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Нон-фікшн — це література, яка базується на реальних подіях, фактах і дослідженнях, допомагає розширити кругозір, отримати нові знання та навички, а також зрозуміти складні явища і процеси, що відбуваються у світі. 

Ділимось з вами надзвичайно важливою добіркою книг про історію України. Тут книги і про далеке минуле, і про сучасну історію. Адже ми маємо памʼятати кожну сторінку історії України, щоби не допускати повторення трагічних подій. Дізнавайтеся більше цікавого! Переглянути…



28-01-2025

ВИДАННЯ БІБЛІОТЕКИ

 

 

2 лютого 2025 року виповнюється 180 років  від дня народження всесвітньо відомого  українського фізика і електротехніка, винахідника “X”-променiв, перекладача  Біблії  і Псалтиря на українську мову, відомого громадсько-політичного діяча, вченого і патріота України – Івана Пулюя.

Іван Пулюй.  Це ім’я повертається до нас із забуття, як і багато інших постатей, яскравих і непересічних, які не з власної волі змушені були працювати за межами України. Фундаментальні праці з фізики та електротехніки, науково-популярні, публіцистичні праці, спогади Івана Пулюя, талановитого фізика, вдумливого філософа, щирого українського патріота, є актуальні й сьогодні, коли Українська Держава утверджує свою незалежність.

Пропонуємо вашій увазі біобібліографічний  огляд  «Іван Пулюй — життя в ім’я науки та України». Переглянути... 

 



26-01-2025

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

 

 

 

НЕВІДОМИЙ МАТЕМАТИК ЛЬЮЇС КЕРРОЛ

27 січня 1832 року у графстві Чешир народився Льюїс Керрол, справжнє ім’я Чарльз Латвідж (Лютвідж) Доджсон. Цікаво, що Чарльз Латвідж Доджсон прославився на весь світ завдяки своїм казкам, а не своїм науковим працям. А між тим, письменництво було для нього всього лише хобі. Людина, яка увійшла в історію під ім'ям Льюїс Керрол, була також логіком, філософом, дияконом і фотографом. Переглянути... 

 



22-01-2025

СВЯТА І ПАМ'ЯТНІ ДНІ В УКРАЇНІ

 

«22 січня відзначається як День української соборності, бо саме в цей день 1919 року було оголошено об’єднання двох українських держав - Української Народної Республіки, яка постала на руїнах Російської імперії, і Західноукраїнської Народної Республіки, яка постала на руїнах Австро-Угорської імперії. Було проголошено про об’єднання українців в одній державі через сотню років роз’єднання, чим вони заявили про себе як про єдину націю… Пам’ять про події 22 січня 1919 року залишалася символом, який об’єднував українців, де б вони не жили».

Володимир В’ятрович, український історик, публіцист, політик, громадський діяч. 



18-01-2025

СВЯТА І ПАМ'ЯТНІ ДНІ В УКРАЇНІ

 

Неофіційна дата – 16 січня, яка закріпилася від 2016 року, коли оборонці ДАПу та їхні родини зібралися у Києві на вшанування пам’яті своїх загиблих товаришів.

 

“Вони вистояли! Не витримав бетон!” – так в Україні кажуть про захисників Донецького аеропорту. Їх називають “кіборгами”, віддаючи належне тій звитязі, з якою вони вісім місяців на межі людських можливостей утримували непристосований для оборони об’єкт, відбиваючи атаку за атакою. “Кіборги” показали кремлівському диктатору, що Україна здатна чинити опір агресії Росії.

Оборона Донецького аеропорту показала, що сила духу українців сильніша за російську зброю. Українські захисники можуть дати відсіч будь-якому ворогу, навіть якщо він має суттєві переваги… Оборона ДАПу змінила ставлення до України у світі. Вічна пам’ять і слава захисникам України…

 



15-01-2025

БЛОГ «УКРАЇНА — ЦЕ СУПЕР. УКРАЇНА — ЦЕ ЕКСКЛЮЗИВ!»

 

 

 

АГАТАНГЕЛ КРИМСЬКИЙ. У ЧОМУ СЕКРЕТ ГЕНІАЛЬНОСТІ НАЙВИДАТНІШОГО СХОДОЗНАВЦЯ 20-ГО СТОЛІТТЯ?

Він народився на Волині у російськомовній родині, але став українофілом. Він жартував, що легше знайти мову, якої він не знає, аніж порахувати скількома мовами він володіє. Його бібліотека нараховувала майже 50 тисяч томів, і він перевіз її до Києва, коли вирішив покинути Москву, щоб взяти участь у створенні Української академії наук. Агатангел Кримський – геній і феноменальна особистість, став жертвою сталінських репресій за свої дослідження історії української мови. Де його останки, досі невідомо. Докладніше… 

 



07-01-2025

ПЕРІОДИКА 2025

 

 

 

 

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Пропонуємо вашій увазі періодичні видання, передплачені Бібліотекою НТУ на 2025 рік. Переглянути... 

 



03-01-2025

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

 

 

3 січня відзначаємо 133 роки із дня народження Джона Рональда Руела Толкіна - відомого англійського письменника, лінгвіста, поета, професора Оксфордського університету, класика світової літератури XX століття, батька сучасної фентезі-літератури, автора усім відомих епопей «Гобіт, або Туди і звідти», «Володар перснів», що стали основою ролевих ігор, що захопили світ.

У день народження Джона Толкіна бібліотека підготувала віртуальну виставку «Справжня історія письменника міститься в його книгах, а не у фактах біографії». Переглянути…

 




Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20