ІНДЕКСИ ЦИТУВАННЯ WEB OF SCIENCE

 

Web of Science – це величезна база світових цитат, що не залежить від видавців та керується спадщиною вченого Юджина Гарфілда, який запропонував та досліджував індекс наукового цитування. Ця наукометрична платформа надає потужну інформаційну підтримку для оцінки, збору та поглиблення наукових відкриттів.

 

Багатопрофільний сервіс об’єднує регіональні, спеціальні та патентні індекси в унікальну колекцію Web of Science Core Collection, що дозволяє відстежувати новітні ідеї з різних галузей та дисциплін. Понад 9000 наукових установ та вчені зі всього світу довіряють цій базі даних та використовують її інформаційний ресурс для проведення якісних та передових досліджень, аналізуючи та будуючи стратегію розвитку діяльності.

ПОТУЖНІСТЬ WEB OF SCIENCE

 • 1, 7 млрд посилань;
 • 161 млн записів;
 • 34 000 журналів;
 • 254 предметні галузі;

Незалежний та ретельний редакційний відбір створюють унікальну структуру даних протягом десятків років. Це найбільш вичерпна мережа наукових цитат та індексація вмісту, що дає загальну картину наукового розвитку протягом понад 115 років. Це дійсно світовий індекс цитування, що включає роботи з 1900 року.

WEB OF SCIENCE CORE COLLECTION

Основою Web of Science є колекція Web of Science Core Collection, яка виступає базою даних для журналів, книг та матеріалів конференцій. Під час відбору наукового матеріалу команда керується принципами об'єктивності та вибірковості, зважаючи на технологічний прогрес. Web of Science Core Collection складається з 6 індексів цитування. Давайте розглянемо кожний більш детально.  

 

Science Citation Index Expanded (SCIE): розширений індекс наукового цитування

Він був створений як Science Citation Index ще у 1964 році Юджином Гарфілдом в Інституті наукової інформації. Сучасний SCIE належить американській компанії Clarivate Analytics, а до цього був власністю Thomson Reuters. Цей індекс налічує понад 9200 найавторитетніших журналів з 178 наукових дисциплін. У Science Citation Index Expanded входять 53 млн записів, 1,18 млрд цитованих посилань, які датуються з 1900 року й до сьогодні. 

 

Social Sciences Citation Index (SSCI): Індекс цитування соціальних наук

До цього індексу входять найавторитетніші міжнародні журнали з соціальних наук. Він містить понад 3400 видань з 58 наукових дисциплін, а також унікальні статті з 3500 всесвітньо-провідних наукових журналів. Контент цього індексу – це понад 9,37 млн записів, 122 млн посилань, які датуються з 1900 року й до сьогодні.  

 

Arts & Humanities Citation Index (AHCI) Індекс цитування мистецтв та гуманітарних наук.

Він включає найавторитетніші світові журнали у цих галузях, містить понад 1800 журналів з 28 мистецьких та гуманітарних дисциплін, понад 4,9 млн записів та 33,4 млн посилань, які датуються з 1900 року й до сьогодні.  

Гуманітарні науки та мистецтво у порівнянні з клінічними, природничими та соціальними науками можуть відрізнятися за типом змісту, тому редактори Web of Science приділяють цьому фактору належну увагу під час розгляду журналів з цих дисциплін.

 

Emerging Sources Citation Index (ESCI): Індекс цитування нових джерел

Цей індекс включає список видань, які всебічно освітлюють різні наукові тематики та мають різне географічне розташування. Запуск ESCI відбувся у 2015 році, коли до індексу було додано понад 7800 видань як міжнародного, так і регіонального типу.  Його контент налічує журнали, які охоплюють усі наукові дисципліни: понад 3 млн записів, 74,4 млн посилань, які датуються з 2005 року й до сьогодні.

 

Book Citation Index (BKCI): Індекс цитування книг

Він налічує понад 100 000 книг, які ретельно відібрані редакторами Web of Science. Кожного року до списку додаються ще 10000 нових книг. BKCI включає більше 53,2 млн посилань, які датуються з 2005 року й до сьогодні. 

 

Conference Proceedings Citation Index (CPCI): Індекс цитування матеріалів конференції

Індекс відкриває користувачам платформи доступ до матеріалів конференцій, які допомагають вченим виявляти тенденції, аналізувати новітні ідеї у своїй сфері. CPCI містить більше 205,900 матеріалів конференцій, 70 млн  посилань, які датуються з 1990 року й до сьогодні.

ЯКІ ДИСЦИПЛІНИ ВХОДЯТЬ ДО WEB OF SCIENCE CORE COLLECTION?

 • Розширений індекс наукового цитування (SCIE): клінічні, природничі та прикладні науки.
 • Індекс цитування соціальних наук (SSCI): соціальні науки.
 • Художньо-гуманітарний індекс цитування (AHCI): мистецтво та гуманітарні науки.
 • Індекс цитування нових джерел (ESCI): всі дисципліни.
 • Індекс цитування книг (BKCI): всі дисципліни.
 • Індекс цитування матеріалів конференції (CPCI): всі дисципліни.

ВІДКРИТИЙ ДОСТУП ДО НАУКИ

Web of Science забезпечує надійні дані відкритого доступу (Open Access) і включає понад 12 млн наукових статей зі статусом «Gold» та «Bronze» (безкоштовний контент, що знаходиться на сайті видавця) і «Green» (роботи, що перебувають у репозитарію), а також 5000 журналів відкритої та гібридної форми.

ПРОЦЕС РОЗПОДІЛУ ЖУРНАЛІВ ПО ІНДЕКСАМ

Відбір контенту відбувається спільним експертним редакційним рішенням. Під час розгляду вони використовують 28 критерій оцінки: 24 критерії якості журналу та 4 критерії його впливу. Ці вимоги мають виконувати усі журнали, щоб потрапити до бази даних чи й надалі мати індексацію у Web of Science Core Collection. 

Видання, що відповідають 24 критеріям якості входять до Emerging Sources Citation Index (ESCI). Ті журнали, які відповідають 24 критеріям якості та 4 критеріям впливу входять до Science Citation Index Expanded (SCIE), Social Sciences Citation Index (SSCI) та Arts & Humanities Citation Index (AHCI).

 

Ці збірники знаходяться у постійній динаміці, курації редакторів.

 1. Коли журнал, що перебуває в ESCI, одержує вплив, він переходить до ядра Web of Science Core Collection: SCIE, SSC, AHCI.
 2. Видання втрачає вплив, він знову переміщується до ESCI.
 3. Журнал не відповідає критеріям якості, тоді його видаляють з ESCI (з бази даних Web of Science).

24 КРИТЕРІЇ ЯКОСТІ ЖУРНАЛУ

 

ISSN

Назва   журналу 

Видавець журналу

URL-адреса журналу

 Контактні дані

Науковий вміст

Назви статті та тези доповідей англійською мовою

Бібліографічна інформація 

 Функціональність веб-сайту / Формат журналу

 Наявність етичних тверджень

Деталі редакційної приналежності

 Інформація про приналежність автора

Експертна оцінка

Зміст релевантності 

Детальна інформація про підтримку

Дотримання стандартів спільноти, що виступають за цілісніть досліджень

Наявність політики рецензування  Своєчасність та/або обсяг публікації

Дійсність заяв

Відповідні цитати до літератури
 Показники автора  Склад редколегії

Чіткість мови

Доступ до вмісту  

 

4 КРИТЕРІЇ ВПЛИВУ ВИДАННЯ

 

 Порівняльний аналіз цитування 

 Аналіз цитування авторів 

 Аналіз цитування редакційної ради 

 Змістовна значимість 

 

 

ЯК WEB OF SCIENCE ВИРІШУЄ ПРОБЛЕМУ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ВЧЕНОГО?

 

Глобальний підхід до досліджень стикається з певною проблемою, а саме з ідентичністю вченого у науковому світі, що активно впливає на визнання його дослідницького внеску у свою сферу, на конкурентне фінансування, позиції та можливості співпраці. Адже, наприклад, таке явище як однакове прізвище або його зміна протягом кар’єри, може призвести до різних версій даних дослідника у опублікованих статтях і негативно відобразитися на його діяльності.

 

У цій інформаційній замітці ми зібрали найбільші проєкти Web of Science за останні роки, які направлені на вирішення цього питання. Давайте розглянемо пріоритетні завдання, які пов’язані зі встановленням та керуванням ідентичністю дослідника, у поєднанні з іншими проєктами компанії.

2007 рік – було створено систему ResearcherID, яка націлена на контроль ідентичності авторів серед усіх даних Web of Science.

2012 рік – засновано ORCID, що успішно допомагає вирішувати актуальну проблему ідентифікації.

2017 рік –  група Web of Science придбала Publons, який швидко став базою даних, що вміщує інформацію про дослідників, допомагаючи показувати їхній вплив у науковому світі (публікації, цитування, рецензування тощо).

 

Також для покращення глибини ідентичності, нещодавно група Web of Science запропонувала нові функції для підтримки вчених: 

 • Бета-версія «Author Search» – розширений пошук авторів допомагає легше знайти своїх колег та їхні роботи у Web of Science Core Collection. Більш детально Ви можете ознайомитися з цим пошуком авторів у нашій статті.
 • Бета версія «New Author Record» (новий авторський запис) надає початковий знімок авторських публікацій та вплив цитування у Web of Science Core Collection, щоб показати як дослідник відображається в даних платформи через деякий час.  
 • Окрім цього, відтепер усі дані про авторські права контролюються. Користувач платформи Web of Science може надсилати свій відгук для вдосконалення авторського запису.
 • Науковці можуть претендувати на їхній авторський запис та управляти своїми даними, створюючи унікальний ідентифікатор Web of Science ResearcherID.
 • А Publons пропонує огляд діяльності вченого та можливості оновлювати записи своїх публікацій у Web of Science Core Collection та ORCID.

Ці усі дії мають допомогти уникати плутанини, підвищувати рівень досліджень та відкривати шляхи для заохочень науковців та винагород.  

ІНШІ ПРОЄКТИ WEB OF SCIENCE