ПРО ДОСТУП ДО ЕЛЕКТРОННИХ ВЕРСІЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИХ ПОСІБНИКІВ ВИКЛАДАЧІВ НТУ ЧЕРЕЗ

ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ БІБЛІОТЕКИ !

                                                          

Доступ до електронних ресурсів бібліотеки здійснюється цілодобово.

 

Для отримання доступу до електронних версій  підручників та навчально-методичних посібників професорсько-викладацького складу НТУ через електронний каталог бібліотеки необхідно:

 

  1.  Натиснути кнопку «Електронний каталог» на web- сайті бібліотеки НТУ.

 

  2. Виконати авторизацію. У вікно "Логін" вводимо – ntu, а у вікно "Пароль" – особистий ідентифікаційний номер. Після цього натиснути кнопку «Війти».

 

  3.  В поле «Автор» ввести прізвище першого автора  електронного документа. Буває так, що читач не знає  прізвище першого автора, а знає тільки прізвище співавтора (2-го, 3-го, 4-го і так далі). У такому разі одне з прізвищ співавторів треба ввести в поле "Ключові слова, теми".

 

 4.  Поставити позначку у вікні «Електронна копія» (в нижній частині сторінки) і здійснити запуск кнопкою «Вибрати».

 

 5.  Після відкриття переліку бібліографічних описів навчально-методичних посібників певного автора вибрати потрібний документ і здійснити запуск гіперпосилання.

 

При виникненні проблем при входженні до електронного каталогу бібліотеки звертатися до Міжнародного освітянського центру інформаційних технологій НТУ за тел. +38 (044) 280-28-31.

 

 

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ПОШУКОВОЮ СИСТЕМОЮ В  

ЕЛЕКТРОННОМУ КАТАЛОЗІ БІБЛІОТЕКИ 

 

За допомогою пошукової системи "УФД"Бібліотека" можна здійснювати пошук документів та переглядати інформацію про них.

 

ПОШУК ЗА АТРИБУТАМИ

 

При пошуку за атрибутами можна відібрати документи, атрибути яких (поля бібліографічного опису, такі як «Автор», «Назва», «Рік видання» тощо) мають необхідні значення. Спочатку на сторінці виводиться скорочений перелік найбільш уживаних атрибутів. Якщо треба виконати пошук за більш специфічними атрибутами, виберіть посилання «Розширений перелік полів». Якщо треба повернутися до скороченого переліку, виберіть посилання «Скорочений перелік полів».

 

Щоб відібрати документи за значенням якогось атрибута, введіть необхідне значення (або кілька перших символів) у відповідне поле. При цьому регістр введених символів не враховується. Наприклад, якщо в полі «Автор» ввести «а», то будуть відібрані всі документи, автор яких починається з «а або з «А». Якщо ввести «ан», то відповідно, будуть відбрані всі документи, автор яких починається з «АН», «Ан», «аН» чи «ан».

 

При пошуку за назвою можна шукати не лише за початком назви, але й за окремими словами, що входять до назви. Для цього треба вибрати умову пошуку «Містить слова» і ввести необхідні слова, розділяючи їх знаком пробілу. Якщо, наприклад, в полі «Назва документа» ввести слова «місцеве» і «самоврядування», то будуть відбрані всі документи в назві яких містяться ці слова. Якщо в кінці слова ввести знак *, будуть шукатися всі слова, що починаються так, як введене слово. Цю можливість доцільно використовувати, якщо слово має багато словоформ. Наприклад, замість того щоб вводити «місцеве» «місцевого» «місцевим», можна просто ввести «місцев*».

 

При пошуку за анотацією завжди використовується умова «Містить слова».

 

При пошуку за роком видання передбачено два поля. Якщо заповнене перше з них, будуть відібрані всі документи, видані цього року і пізніше. Якщо заповнене друге поле, будуть відібрані всі документи, видані цього року і раніше. Якщо заповнено обидва поля - перевіряються обидві умови. Наприклад, якщо нам треба відібрати всі документи, видані у 2000 році, в обох полях треба ввести значення «2000».

 

Деякі атрибути, такі як «Мова» чи «Вид документа» мають фіксований перелік можливих значень. Тому для них значення не вводиться, а вибирається із запропонованого списку.

 

ПЕРЕГЛЯД РЕЗУЛЬТАТІВ ПОШУКУ

 

Після того, як необхідні умови вибору введені, вкажіть, скільки документів виводити на одній сторінці (стандартне значення - 20) і натисніть кнопку «Вибрати» в верхній або нижній частині пошукової форми. Крім результатів пошуку, на сторінці будуть виведені умови пошуку (для контролю), загальна кількість знайдених документів і діапазон документів.

 

Якщо знайдених документів - 0, перевірте умови пошуку. Можливо, було введено «зайві» умови, або деякі дані введені неправильно (наприклад, зроблено орфографічну помилку). Якщо все введено правильно, це означає, що відповідних документів у бібліотеці немає або інформація про них ще не занесена до бази даних системи.

 

Якщо у системі знайдено документи, які відповідають введеним умовам, буде виведено їх список. В кінці списку виводяться посилання на наступні та попередні сторінки з результатами пошуку. Якщо на першій сторінці потрібного документа немає, натисніть посилання 2 в нижній частині сторінки, потім 3 і так далі. При цьому деякі сторінки можна пропускати, можна повертатися на кілька сторінок назад. Таким чином гортайте сторінки доти, доки не знайдете потрібний документ. Якщо кількість відібраних документів дуже велика, спробуйте задати більш точні умови відбору і повторіть пошук.

 

У списку наводиться лише найважливіша інформація про документи. Якщо необхідні більш детальні відомості про документ, виберіть посилання «Опис документа».